16 medali Dragona

13 marca w Presovie na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do. W zawodach wzięło udział około 230 zawodników z 18 klubów z Polski, Czech, Węgier, Słowenii i Słowacji. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów KS “Dragon”, którzy łącznie wywalczyli aż 16 medali, w tym 3 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych. W ostatecznej klasyfikacji klub zajął 4 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się Artur Osuchowski, który pewnie wygrał konkurencję seniorów do 63 kg, pokonując w pierwszej walce Węgra Norberta Lakatosa, w drugiej zawodnika gospodarzy Martina Svabovskiego, a w finale swojego kolegę klubowego Damiana Krawczyka. W konkurencji układów Artur wywalczył srebrny medal ulegając w finale zawodnikowi z Lewartu Lubartów Marcinowi Wronowskiemu. Kapitalnie zadebiutowali młodzi zawodnicy “Dragona”: Magdalena Kowalczyk w kategorii młodziczek zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych, (w konkurencji układów była druga) oraz Michał Siemion, który wywalczył złoty medal w konkurencji walk juniorów do 48 kg. Ponadto srebrne medale zdobyli: D. Krawczyk w walce 63kg, K. Szwej w technikach specjalnych, Ł. Bujnowicz w konkurencji układów i P. Milka w walce do 53 kg.
W porównaniu z występem naszego zespołu w ubiegłym roku, nastąpiła wyraźna poprawa wyników (rok temu klub zajął na turnieju w Presowie 7 miejsce) Cieszy zwłaszcza dobra postawa młodzików i juniorów.
Kolejne turnieje, do których przygotowują się nasi zawodnicy to: Viking Cup w Szwecji (19-20 marzec2005) oraz drugie eliminacje do OOM w Krzepicach (2 kwiecień 2005).