Z RAPORTÓWKI POLICJANTA / Policjant służy przez 24 h


Policjant z lublinieckiej komendy w czasie wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja. Robiąc zakupy  usłyszał ostrą wyminę zdań klienta ze sprzedawczynią. Kiedy mężczyzna wyrwał się pracownikowi ochrony i zaczął uciekać z rzeczami, za które nie zapłacił, funkcjonariusz natychmiast przystąpił do działania.

Starszy sierżant Remigiusz Przątka jest policjantem w Wydziale Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy. Mundurowy w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym ze sklepów w Lublińcu. W pewnym momencie usłyszał, jak jeden z klientów ostro dyskutuje z ekspedientką, ponieważ jego transakcja została odrzucona ze względu na brak środków na karcie. Mężczyzna z niezapłaconym towarem próbował wyjść ze sklepu, został jednak zatrzymany przez pracownika ochrony, którego następnie odepchnął i zaczął uciekać. Widzący całe zajście policjant ruszył w pościg za złodziejem, zatrzymał go, informując, że jest funkcjonariuszem Policji i przyprowadził z powrotem do sklepu.

Skradziony towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży, a przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali rabusia. 41-letni mieszkaniec Bytomia odpowie za kradzież rozbójniczą, za którą grozi mu do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *