Chanoix w obiektywie o. Waligóry


5 listopada o godz. 18.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, przy ul. Ogińskiego 13 a odbył się wernisaż wystawy fotografii „Chanoix” o. Mariana Adama Waligóry OSPPE.

Ojciec Marian Waligóra urodził się 2 października 1966 roku w Jędrzejowie. Po ukończeniu Technikum Leśnego w Zagnańsku, w 1987 roku wstąpił do Zakonu Paulinów. W 1994 roku, po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie na Skałce, otrzymał święcenia kapłańskie i rozpoczął swą duszpasterska posługę – najpierw przez rok przebywając na Węgrzech, a potem, aż do chwili obecnej na Jasnej Górze. Z Węgrami jest nadal mocno związany przez posługę pielgrzymom z tego kraju, nie zapominając o historycznych – węgierskich korzeniach Zakonu Ojców Paulinów jak i samej Jasnej Góry.
– Zainteresowanie górami i fotografią rozwijało się we mnie jako pewna forma „odskoczni” od zwyczajnej codzienności, ale i sposób aktywnego wypoczynku, który zawsze preferowałem. Wiele wędrówek górskich po Tatrach jak i poważniejsze już wyjazdy w Alpy odbywałem z aparatem fotograficznym w ręku. I tak jest do dziś. Chcąc przedłużyć swą obecność pośród piękna odwiedzanych miejsc i uchwycić w choćby niewielkim stopniu to co widzę – fotografuję. Wysiłek zdobywania górskich szczytów i niesamowita nagroda za ich osiągnięcie w postaci „nieziemskich” widoków – to zawsze było i jest dla mnie inspiracją na drodze ciągłego pogłębiania i ożywiania wiary. „Wznoszę swe oczy ku górom” jak brzmią strofy Psalmu 121,1 bo wiem, że z wysokości, od Pana, przyjdzie mi pomoc” – mówi o swojej pasji Ojciec Marian Waligóra.
R

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *