Przebudowa DW-791 w Poczesnej. Na odcinku od DK-1 do DK-78 zamontowano oświetlenie


Na odcinku od DK-1 do DK-78 przebudowywanej DW-791 w Poczesnej zamontowano oświetlenie. Łącznie na tym odcinku pojawiło się 135 lamp.

Zadanie “Przebudowa DW 791 na odcinku od DK1 do DK 78” – na terenie gminy Poczesna rozpoczęła się w 2019 roku. Odcinek, który był przebudowywany, to fragment drogi zaczynający się od skrzyżowania z DK-1 w miejscowości Kolonia Poczesna, a kończący się na skrzyżowaniu z DK-78 w Zawierciu. Zakres remontu obejmował m.in. przebudowę drogi; przebudowę konstrukcji nawierzchni; ujednolicenie szerokości drogi; przebudowę/budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych. Nastąpiło poszerzenie drogi i przebudowano istniejące skrzyżowania.

Teraz przyszedł czas na oświetlenie. Zgodnie z powyższym zadaniem, na odcinku od DK1 do DK 78 wybudowano oświetlenie drogowe (z oprawami) oraz zostały zainstalowane lampy LED. Na odcinku: od Kolonia Borek ul. Przemysłowa do ul. Częstochowska – znajdują się 74 lampy. Natomiast na odcinku: od skrzyżowania DK-1 z DW 791 do ul. Przemysłowej w ilości – pojawiło się 61 lamp.

źródło: Urząd Gminy Poczesna

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *