O ligowe punkty na “Suchych Stawach”


Już w najbliższą sobotę, 17 października br. drużyna częstochowskiej Skry zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem drugiej ligi – Hutnikiem Kraków w spotkaniu 9. Kolejki spotkań o mistrzostwo drugiej ligi.

Początek meczu o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim Hutnika Kraków przy ulicy Tadeusza Ptaszyckiego 4 w dzielnicy Nowa Huta. Spotkanie jak i pozostałe we wszystkich rozgrywkach w naszym kraju, zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Arbitrem głównym będzie Jacek Lis z Katowic.

Dla gospodarzy będzie to pierwsze spotkanie przed własną publicznością po zakończonej, gruntownej modernizacji obiektu. Stadion ten został dopuszczony do rozgrywek w środę, 14.października br. To na tym stadionie występował Hutnik Kraków w rozgrywkach Ekstraklasy oraz w rozgrywkach Piłkarskiego Pucharu UEFA. Tutaj też gościła Piłkarska Reprezentacja Polski.

Co ciekawe zawodnikiem Hutnika Kraków jest 33-letni napastnik, wychowanek LOT-u Konopiska i były zawodnik Skry Częstochowa. W drużynie z ulicy Loretańskiej występował w latach 2011-2015, rozgrywając w tym czasie 105.spotkań w których zdobył 34.gole.

Drużyna pod wodzą Marka Gołębiewskiego zaskakuje w bieżących rozgrywkach. Częstochowianie z dorobkiem 16.punktów plasują się w tabeli na bardzo wysokiej, czwartej pozycji! Częstochowianie mają tylko jeden punkt straty do wicelidera, rzeszowskiej Stali. W ostatnim ligowym spotkaniu, Skra Częstochowa pokonała przed własną publicznością, Sokoła Ostróda, 3:0 a prawdziwym kunsztem strzeleckim w tym meczu popisał się Kamil Wojtyra, który zdobył wszystkie trzy gole!

Najbliższy rywal Skry Częstochowa, to beniaminiek, Hutnik Kraków. Podopieczni Leszka Janiczaka z dorobkiem zaledwie siedmiu “oczek” zajmują bardzo daleką, bo 15.pozycję w ligowej tabeli. Jednak trzeba przyznać, że krakowianie wszystkie swoje dotychczasowe mecze rozgrywali na wyjazdach. W roli gospodarza rywali podejmowali na Stadionie Garbarni Kraków.

W swoim ostatnim ligowym spotkaniu, zespół spod Wawelu przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Stargard, 0:1.

Kadra KS Hutnika Kraków na rundę jesienną sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Adam Dul, Dawid Smug, Kacper Szewczyk.

Obrońcy: Przemysław Antoniak, Jakub Czarniecki, Tomasz Jaklik, Łukasz Kędziora, Sebastian Olszewski, Paweł Pyciak, Piotr Stawarczyk, Bartosz Tetych, Mateusz Zając II.

Pomocnicy i napastnicy: Miłosz Drąg, Abdallah Ahmed Hafez Hussein (Egipt), Szymon Hajduk, Filip Handzlik, Patryk Kieliś, Tomasz Kurek, Dawid Linca, Patryk Matysek, Mateusz Ozimek, Mateusz Reczulski, Kamil Sobala, Mikołaj Styrczula, Krzysztof Świątek, Adrian Wójcik, Sebastian Zdebski, Paskal Zgierski.

Przybyli:

Jakub Czarniecki – KS Hetman Zamość

Szymon Hajduk – CWKS Resovia Rzeszów

Patryk Kieliś – KS Orzeł Piaski Wielkie Kraków

Sebastian Olszewski – KS Warta Poznań

Mateusz Ozimek – MKS Avia Świdnik

Dawid Smug – KS Ruch Chorzów

Piotr Stawarczyk – MKS Puszcza Niepołomice

Adrian Wójcik – BTS Rekord Bielsko – Biała

Mateusz Zając II – KS Unia Tarnów

Sebastian Zdebski – LKS Sokół Kocmyrzów Baranówka

Patryk Zgierski – KS Hutnik II Kraków

Sztab szkoleniowy:

Trener: Leszek Janiczak

II Trener: Piotr Gaździcki

Asystent trenera: Łukasz Kawa

Trener bramkarzy: Rafał Skórski

Fizjoterapeuta: Łukasz Łojek

Kierownik drużyny: Maciej Zysek

Przemysław Pindor

Foto: KS Skra Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *