EKO TABLICA ŚWIETLNA JUŻ NA BUDYNKU FUNDUSZU


Po ponad rocznej przerwie na budynku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na rogu ulic Plebiscytowej i Jagiellońskiej, ponownie zawisła nowoczesna ledowa eko tablica informacyjna. Można z niej odczytać m.in. stan powietrza, prognozę pogody, aktualną wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne czy siłę wiatru. Ekran świetlny na budynku WFOŚiGW od lat jest jednym z najbardziej widocznych elementów krajobrazu centrum Katowic.

 

Informacje na tablicy zmieniają się co kilkanaście sekund. Można z nich dowiedzieć się m.in. jaki jest aktualny stan powietrza, w tym: poziom pyłu zawieszonego, dwutlenku siarki i azotu, tlenku azotu i ozonu. Poza tym – jaka jest pogoda: temperatura, wiatr, ciśnienie i wilgotność powietrza. Podawana jest również data i godzina.

Wiele osób pytało nas czy tablica wróci na swoje miejsce, ale mało kto wie, że była ona własnością Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a Fundusz udostępniał tylko powierzchnię budynku. Inspektorat zdemontował tablicę, a ta obecnie zainstalowana jest naszą własnością. Będziemy na niej wyświetlali także ważne informacje dla Beneficjentów o aktualnych programach realizowanych przez Fundusz – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Tablica, która przez lata wisiała na budynku katowickiego Funduszu, ze względu na upływ czasu została zdemontowana przez jej właściciela czyli WIOŚ. W związku z tym, że przez lata mieszkańcy przyzwyczaili się do tablicy, z ekologicznymi informacjami, podjęto decyzję o jej ponownym zainstalowaniu na budynku WFOŚiGW w Katowicach, na rogu ulic Plebiscytowej i Jagiellońskiej.

Podziel się:

2 komentarzy

 • I co ma wspólnego ten artykuł prasowy z Częstochowa? Rozumiem, że Katowice są stolicą województwa, w którym znajduje się Częstochowa, ale nie są [Katowice] stolicą regionu, do którego Częstochowa od wielu wieków należała. Częstochowa jest częścią Małopolski. Chętniej przeczytałbym, co się dzieje w Krakowie, Kielcach czy Radomiu. Wolałbym jednak na stronach Gazety Częstochowskiej czytać o Częstochowie i pobliskich miastach i wioskach.

  Odpowiedz
  • Gazeta Częstochowska pisze:

   Szanowny Panie, dziękujemy za uwagę. Wyjaśniamy jednak, że oóki co, Mieszkańcy Częstochowy i regionu sprawy związane z ekologią załatwiają w katowickim oddziale Funduszu. Dodamy, że o Częstochowie i Regionie Częstochowskim piszemy bardzo dużo. Zapraszamy do lektury i pozdrawiamy

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *