Warsztaty „Mały krok, wielka szansa” po raz pierwszy odwiedzą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie


Zadłużenie może przydarzyć się każdemu, a jego powody są różne – niespodziewany wydatek, rozwód, utrata pracy, brak kontroli nad domowym budżetem.Do kłopotów prowadzą często problemy osobiste, rodzinne, a nawet zdrowotne. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, o czym przekonają się beneficjenci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Już 12 września, w godzinach 10:00-15:00, przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, wezmą oni udział w I edycji bezpłatnych warsztatów „Mały krok, wielka szansa”, zainicjowanych przez Grupę KRUK i Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych.

Zajęcia skierowane są do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.Warsztaty poprowadzą eksperci ze Stowarzyszenia Program Wsparcia Osób Zadłużonych z Poznania,które prowadzi działalność pomocową i edukacyjną dla osób zadłużonych oraz ich bliskich.
W trakcie zajęć, osoby z częstochowskiego MOPS-u dowiedzą się, jak z rozwagą planować swój budżet i od czego zacząć, aby wyjść na finansową prostą. Poza tym zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi aspektów psychologicznych, które dotykają zarówno osób posiadających długi, jak i ich najbliższych. Celem spotkania będzie zachęcenie uczestników warsztatów do aktywnego działania dążącego do przezwyciężenia zadłużenia.
Ponadto po zakończeniu warsztatów podopieczni ośrodka będą mogli także przeanalizować swoją sytuację finansową z doradcami Grupy KRUK.
– Gdy przydarzy się nam zadłużenie, nie bójmy się rozmów z wierzycielem. Im szybciej porozmawiamy z nim o swojej sytuacji, tym prędzej będzie można wyprostować kłopoty finansowe. Najgorsze jest brnięcie w ślepy zaułek. Chcemy pokazać zadłużonym osobom, w jaki sposób poradzić sobie z takim problemem – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. – Na warsztatach „Mały krok, wielka szansa“ uczestnicy dowiedzą się m.in., jak kontrolować domowy budżet, jak dzielić wydatki na stałe i okazjonalne, jak zapanować nad emocjami takimi, jak poczucie bezradności czy wstyd. Ważnym punktem zajęć będzie też zwrócenie uwagi na to, jak ważne są regularne rozmowy z bliskimi nt. problemów finansowych i wspólne dążenie do rozwiązania problemu – dodaje Agnieszka Salach.
W tym roku Grupa KRUK i Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania przeszkolą również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.
W trakcie dwugodzinnych zajęć zostaną im przybliżone profile psychologiczne osób zadłużonych, ich problemy oraz ograniczenia powodujące trudności z opłacaniem swoich rachunków, rat pożyczek i innych zobowiązań.
Warsztaty są kontynuacją ubiegłorocznego pilotażu, który odbył się w Miejskich Ośrodkach Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej w Warszawie, Pile, Wałbrzychu i Gdańsku. W tym roku zajęcia zostaną przeprowadzone w placówkach pomocowych
w Gdańsku, Poznaniu, Pile, Wałbrzychu, Krakowie oraz Wrocławiu.

O Grupie KRUK
Firma KRUK S.A. jest liderem na rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej. Od 1998 roku KRUK odzyskuje wierzytelności konsumenckie i gospodarcze. Wśród szerokiego grona partnerów biznesowych firmy są: banki, instytucje finansowe, telekomunikacyjne, mieszkaniowe, produkcyjne czy samorządowe. W 2011 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KRUK S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej KRUK, do której w Polsce należą również m.in. Kancelaria Prawna RAVEN Krupa & Stańko spółka komandytowa, ERIF BIG S.A. oraz KRUK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz fundusz sekurytyzacyjny PROKURA NS FIZ. Główna siedziba Grupy KRUK mieści się we Wrocławiu. Poza Polską Grupa KRUK działa również w Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii, zatrudniając ok. 2,7 tys. osób (stan na kwiecień 2017 r.).

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *