Częstochowski PiS – po wyborach


17 marca 2012 roku na II Okręgowym Zjeździe Prawa i Sprawiedliwości poseł Szymon Giżyński został ponownie wybrany prezesem częstochowskiej, okręgowej organizacji PiS. Zjazd wybrał również 20. członków nowego Zarządu Okręgu. Po marcowym zjeździe, częstochowska organizacja PiS – od początku 2001 roku, nieprzerwanie pod przywództwem Szymona Giżyńskiego – umocniła swą pozycję, jako jedna z najsilniejszych pisowskich struktur okręgowych w kraju.

4 kwietnia 2012 roku częstochowski Zarząd Okręgu PiS ukonstytuował się i dokonał wyboru swego Prezydium.
Zgodnie ze swoimi statutowymi uprawnieniami prezes Szymon Giżyński rekomendował do Prezydium ZO PiS w Częstochowie: na stanowisko I wiceprezesa – poseł Jadwigę Wiśniewską; na stanowisko II wiceprezesa – Jerzego Sądla, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Kłobucku; na funkcję III wiceprezesa – Lidię Burzyńską, radną powiatu częstochowskiego z gminy Kłomnice; na sekretarza ZO – Grażynę Matyszczak, członkinię Rady Politycznej PiS; na skarbnika ZO – Grażynę Knapik, radną powiatu częstochowskiego z gminy Rędziny i na członków prezydium – Andrzeja Gawrona, lidera PiS z Lublińca; Andrzeja Hutnika z Myszkowa, członka Rady Politycznej PiS; Macieja Zielonkę, wiceprzewodniczącego Rady Miasta w Kłobucku.
Personalne propozycje składu prezydium, przedstawione przez prezesa Szymona Giżyńskiego, Zarząd Okręgowy PiS w Częstochowie przyjął jednogłośnie przez aklamację.

/r./

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *