Generał Sojczyński “Warszyc” – sprofanowany. Ciąg dalszy


Sąd odwoławczy nie uwzględnił odwołania Sokołowskiego i Janusa

31 października 2017 roku, przed Sądem Okręgowym w Częstochowie, odbyło się posiedzenie odwoławcze w sprawie zażalenia Artura Sokołowskiego i Krzysztofa Janusa od Postanowienia Sądu Okręgowego z dnia 27 września 2017 roku, gdzie Sąd oddalił ich zażalenie na Postanowienie Prokuratury, która umorzyła dochodzenie w sprawie bulwersujących słów radnej Platformy Obywatelskiej Jolanty Urbańskiej, m.in.: „Zabijający Żydów: Groźny, Warszyc, Otto. Bandyci to Wy”.

W swym zażaleniu z dnia 04.10. 2017 r. na Postanowienie Sądu z dnia 27.09.2017 r. Artur Sokołowski i Krzysztof Janus zwrócili m.in. uwagę, że: „Nietrudno dowieść, że kłamliwa wypowiedź obwinionej, jest w swej istocie nacechowana nienawiścią do Narodu Polskiego, skoro w bezprzykładny sposób szkaluje ona bohaterów narodowych, oficjalnie uznanych za takich przez Państwo Polskie (m.in. ustalenie Dnia Żołnierzy Wyklętych oficjalnym świętem państwowym, pośmiertne awansowanie Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” do stopnia generała przez Prezydenta RP, ś.p. Lecha Kaczyńskiego, itp). W sposób ewidentny wypowiedź ta ma bowiem na celu skonfliktowanie ze sobą dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, poprzez kłamliwe i zaprzeczające faktom historycznym twierdzenie, iż bohaterowie narodowi jednego narodu (polskiego) byli zarazem mordercami drugiego narodu (żydowskiego).”

W związku z jeszcze nieprawomocnym Postanowieniem Sądu Okręgowego w Częstochowie, z dnia 27.09.2017r., “Gazeta Częstochowska” zwróciłą się do Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza o zajęcie stanowiska, co do osoby Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” – oficera Wojska Polskiego – wobec w/w słów radnej PO w Częstochowie i Postanowienia Prokuratury (z dnia 25.05.2017 r.) jak i Sądu (z dnia 27.09.2017 r.) w tej sprawie. 16 października 2017 roku – za pośrednictwem Oddziału Mediów Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymaliśmy stanowisko Ministerstwa w tej sprawie, gdzie czytramy:
„Szanowny Panie Redaktorze, w związku z korespondencją jaką od Pana otrzymało Ministerstwo Obrony Narodowej i jednocześnie po wnikliwej analizie materiału związanego z poruszonym tematem, a także po kwerendzie życiorysu generała Stanisława Sojczyńskiego, ps. „Warszyc”, należy stwierdzić, że wyżej wymieniona tragiczna postać dowódcy polskiego podziemia niepodległościowego, tzw. II konspiracji nie budzi zastrzeżeń w ocenie. Mając powyższe na uwadze, postać „Warszyca” w pełni zasługuje na upamiętnienie i jest wolna od jakichkolwiek pomówień. Stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej pozostaje zatem niezmienne – sylwetka generała Stanisława Sojczyńskiego jest postacią nieskazitelną i godną naśladowania. Próba szkalowania dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych, zachowanie polegające na nawoływaniu do nienawiści jest nieuzasadnione. (…)”

Mimo to, Sąd Okręgowy w Częstochowie, działając już jako Sąd odwoławczy w/s II Kp 641/17, 1 października 2017 roku postanowił: „zażaleń nie uwzględnić i zaskarżone postanowienie utrzymać w mocy.”

KOMENTARZ
Trudno – bez emocji – odnieść się do uzasadnienia Postanowienia Sądu w Częstochowie, który zważył, że: „Sąd odwoławczy podziela stanowisko Sądu meriti, iż w realiach niniejszej sprawy osobami, które mogły zostać zaliczone do pokrzywdzonych treścią wpisu z tytułu bezpośredniego naruszenia ich dóbr prawnych mogły być osoby zaliczające się do tzw. „Zołnierzy Wyklętych”, jak i oczywiście osoby używające pseudonimów przytoczonych przez Jolantę Urbańską, a nie Artur Sokołowski i Krzysztof Janus. Używanie pokrętnych argumentów w intencjonalnym celu nie może doprowadzić do wzruszenia prawidłowego orzeczenia.”
Biorąc pod uwagę, że zarówno Stanisław Sojczyński „Warszyc”, jak i inni Żołnierze Wyklęci, już nie mogą stanąć osobiście przed Sądem Okręgowym w Częstochowie, by bronić swej godności i dobrego imienia oraz to, że nie posiadam tytułu do odpowiedniej aplikacji prawniczej, która uwolniłaby mnie od zarzutu, że: „używam pokrętnych argumentów w intencjonalnym celu…” – zwrócę tylko uwagę na przepisy karne Ustawy z dnia 18 grudnia 1998 roku o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, gdzie zaprzeczanie publicznie i wbrew faktom zbrodniom nazistowskim i komunistycznym jest przestępstwem ściganym z urzędu zagrożonym grzywną lub karą pozbawienia wolności do lat 3.
Czy w takim razie publiczne posponowanie „Żołnierzy Wyklętych”, a szczególnie generała Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, nie wypełnia przesłanek przestępstwa kłamstwa o „Żołnierzach Wklętych” w świetle art. 55 Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, podobnie jak kłamstwa „polskie obozy śmierci”?

11 listopada 2017 roku częstochowskie środowiska patriotyczne wezmą udział w uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie po uroczystej Mszy Świętej w Archikatedrze Częstochowskiej przejdziemy w marszu – zatrzymując się pod pomnikami i tablicami – by oddać hołd tym, którzy poświęcili swe życie, aby każdy z nas – bez względu na swój stan, poglądy ideowe i polityczne, czy wyznanie – mógł żyć w wolnej i niepodległej Polsce.
W tym Marszu zatrzymamy się także w II Alei N.M.P. pod tablicą upamiętniającą naszego lokalnego bohatera Stanisław Sojczyńskiego „Warszyca” i mimo wyżej opisanym trudom powiemy: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

/-/ Jerzy Sternak

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *