Powstaje monografia o Ludowych Zespołach Sportowych województwa śląskiego. Obejmie też historię LZS z powiatu częstochowskiego


W poniedziałek 22 sierpnia w budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach odbyło się spotkanie w sprawie powstającej monografii, poświęconej Ludowym Zespołom Sportowym na terenie Województwa Śląskiego.

Publikacja powstaje pod kierunkiem prof. Eligiusza Małolepszego i jego małżonki Teresy, którzy moderowali dyskusję. W spotkaniu udział wzięli: zastępca Wójta Gminy Konopiska Iwona Lisek, dyrektor GCKiS Marcin Kowalski, prezes WZ LZS w Katowicach Andrzej Sadlok oraz jego poprzednik Tomasz Czerwiński, prezes powiatowego LZS Jacek Staniewski oraz prezes WLKS Kmicic Częstochowa Stanisław Sączek.

Obecnie monografia liczy ponad 70 stron i ma być gotowa do końca bieżącego roku. Wydawnictwo będzie obejmowało również wiele informacji dotyczących działalności sekcji sportowych na terenie gminy Konopiska. Należy podkreślić, że wiele bezcennych informacji do monografii zostało przekazanych na ręce autorów przez prezesa Stanisława Sączka.

źródło: Urząd Gminy Konopiska

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *