Remis ze spadkowiczem na zakończenie sezonu

W meczu 34.Kolejki o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi, Skra Częstochowa zremisowała na GIEKSA Arena w Bełchatowie z GKS-em Jastrzębie – Zdrój 1:1. Dla drużyny z Jastrzębia był to pożegnalny mecz w Fortuna 1.Lidze. Jastrzębianie już wcześniej stracili szanse na zachowanie ligowego bytu . Z kolei drużyna Skry Częstochowa grająca jako beniaminek cały sezon poza swoim miastem, utrzymała się na zapleczu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu w Fortuna 1.Lidze, pierwsi gola zdobyli zdegradowani już wcześniej do eWinner 2.Ligi, jastrzębianie. Na listę strzelców w 22.minucie wpisał się Mateusz Bondarenko, który był zawodnikiem częstochowskiej Skry w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020.

Podopieczni Jakuba Dziółki gola wyrównującego zdobyli tuż przed przerwą. W 42.minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Szymon Szymański, który…pokonał byłego bramkarza Skry Częstochowa, Bartosza Neugebauera.

W drugiej części spotkania żadna ze stron nie zdołała już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tym samym drużyna Skry Częstochowa kończy swój debiutancki sezon w rozgrywkach Fortuna 1.Ligi na trzynastej lokacie, gromadząc w całym sezonie 38.punktów. Trzeba podkreślić, ż częstochowianie wszystkie swoje ligowe spotkania rozegrali poza Częstochową.

Z kolei drużyna GKS-u Jastrzębie- Zdrój z zaledwie 25.puntkami zajęła na zakończenie sezonu ostatnią, 18.lokatę i żegna się z rozgrywkami Fortuna 1.Ligi przynajmniej na jeden sezon.

22.05.2022, g.12:40: Bełchatów (GIEKSA Arena) :

KS Skra Częstochowa – GKS Jastrzębie – Zdrój 1:1, (1:1),

0:1: Bondarenko 22′

1:1: Szymański 42′ (k)

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Ropski 18′ (faul), Nocoń 51′ (faul), M.Posmyk 75′ (faul) – Stanclik 36′ (faul), D.Kamiński 66′ (faul). Widzów: 130.

KS Skra Częstochowa: 1.Nikodem Sujecki – 30.Bartłomiej Burman, 5.Aleksander Paluszek (56′ 27.Mariusz Holik), 4.Adam Mesjasz, 3.Milan Posmyk, 15.Kamil Lukoszek (89′ 18.Łukasz Winiarczyk), 9.Maciej Mas, 16.Bartosz Baranowicz, 20.Szymon Szymański, 7.Piotr Nocoń (kpt), 22.Krzysztof Ropski (70′ 6.Mateusz Marzec). Trener: Jakub Dziółka.

GKS Jastrzębie – Zdrój: 31.Bartosz Neugebauer – 4.Szymon Zalewski (18′ 14.Dariusz Kamiński), 20.Oliver Podhorin (kpt), 3.Mateusz Słodowy, 2.Mateusz Bondarenko, 27.Dawid Szkudlarek, 10.Farid Ali, 22.Nataniel Wybraniec (65′ 13.Michał Kuczałek), 5.Władysław Ochronczuk, 7.Wojciech Łaski, 21.Daniel Stanclik. Trener: Grzegorz Kurdziel.