“Trenerski dwugłos: RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa

Oto co po zakończeniu spotkania 9.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy: Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa (4:0), mieli do przekazania trenerzy obydwu drużyn.

Marek Papszun (trener Rakowa Częstochowa)Gratulacje dla całego zespołu, całej szatni i dla wszystkich naszych trenerów. Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Jednak najbardziej nas martwi uraz Szymona Czyża. Trzymam z tego zawodnika mocno kciuki, bo na początku nie wyglądało to niestety najlepiej i mamy nadzieję, że szybko wróci do nas.

Potrzebowaliśmy tego całego tygodnia, aby spokojnie popracować w tym mikrocyklu. Wcześnie nie mieliśmy na to czasu. Potrzebowaliśmy też odpocząć od tego wszystkiego psychicznie i myślę, że dzisiaj to było widać na boisku. Drużyna wróciła do swojego rytmu, do swojej jakości i strzeliła dużo bramek. Stworzyliśmy sobie też sporo sytuacji i ten mecz mogliśmy wygrać znacznie wyżej. Myślę, że z Legią i z takim przeciwnikiem jest to duża sztuka wygrać (4:0) i to się u nich rzadko zdarza.

Dlatego jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i idziemy dalej. Przed nami w najbliższą sobotę, 17.września br. mecz u nas z Radomiakiem Radom i będziemy to chcieli potwierdzić, aby załapać taką ciągłość zwycięstw.

Kosta Runjaić (trener Legii Warszawa): Na pewno nie mieliśmy takiego planu. Zespoły chciały grać po swojemu, utrzymywać się przy piłce, pressować. Na początku mieliśmy kilka dobrych momentów. Po rzucie karnym graliśmy zbyt pasywnie. Po przerwie zaczęliśmy grać dobrze. Brakowało nam jednak determinacji w niektórych fragmentach boiska.

Zbyt łatwo straciliśmy drugą bramkę, ona zamknęła mecz. Podjęliśmy ryzyko, co w efekcie zaburzyło naszą grę. To dobra lekcja dla nas. W piątek (16.września br.) oczekuję znacznie lepszego meczu. To ważne, bo to będzie ostatnie spotkanie przed przerwą na mecze reprezentacji.

Notował: Przemysław Pindor