“Limanka” nadal nie “odczarowana”

Piłkarze rezerw Mistrza Polski, Rakowa Częstochowa – zremisowali w niedzielę, 15.października br. przed własną publicznością z TS Gwarkiem Tarnowskie Góry, 1:1 w spotkaniu kończącym 12.serię spotkań trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Jak na razie ligowa rzeczywistość dla drugiego zespołu Rakowa Częstochowa w którym występuje głównie młodzież z Akademii Rakowa Częstochowa jest nieudana.  Zespół pod wodzą Michała Pulkowskiego po jedenastu seriach gier w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej – z dorobkiem zaledwie pięciu “oczek” zamykał tabelę! Dość powiedzieć, że częstochowianie w bieżącej kampanii obok Cariny Gubin nie…zwyciężyli grając przed własną publicznością!

Wydawało się, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie w niedzielę, 15.października br. Na Limanowskiego 83 zawitała bowiem drużyna Gwarka Tarnowskie Góry, która w  obecnym sezonie występując w “delegacji” zdobyli dotychczas pięć punktów. Na ten dorobek złożyło się jedno zwycięstwodwa remisy i dwie porażki.

Pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Patryka Kukulskiego w 8.minucie meczu oddał Tomasz Walczak, jednak skuteczną interwencją popisał się wychowanek Concordii Piotrków Trybunalski. W odpowiedzi, w 12.minucie meczu Antóniosa Tsiftsisa próbował strzałem z dystansu zaskoczyć Alan Lubaski, jednak próba zawodnika gości była bardzo niecelna.

Na pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry pierwszej części spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Po strzale w długi róg bramki Patryka Kukulskiego na listę strzelców wpisał się Młodzieżowy Reprezentant Polski do lat 17, Patryk Mras. Premierowa odsłona zakończyła się prowadzeniem drugiego zespołu Rakowa.

W drugiej części gry tarnogórzanie w 76.minucie egzekwowali rzut karny. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Mateusz Bąk. Mocne uderzenie wychowanka Gwiazdy Ruda Śląska w lewy róg bramki sparował co prawda Antónios Tsiftsis. Jednak w potwornym zamieszaniu w polu karnym do odbitej piłki dopadł główny egzekutor “jedenastki” i zdołał doprowadzić do remisu!

W 85.minucie meczu “piłkę meczową” mieli jeszcze podopieczni Michała Pulkowskiego, jednak po uderzeniu Jakuba Łukasiewicza piłka trafiła w poprzeczkę. Mimo, że do regulaminowych dziewiędziesięciu minut arbiter główny Pan Mateusz Czerwień z Krakowa – Podgórza doliczył jeszcze pięć “dodatkowych” minut to więcej goli już nie padło i tym samym Raków II Częstochowa w swoim dwunastym spotkaniu w rundzie jesiennej trzeciej ligi, grupy trzeciej – zremisował z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

W drużynie przyjezdnych całe spotkanie rozegrał były zawodnik juniorskich drużyn Rakowa Częstochowa, 20-letni obrońca, Jakub Załucki.

Częstochowianie jako jedyny zespół w stawce wszystkich drużyn w grupie trzeciej nie zwyciężyli w tym sezonie grając w roli gospodarza!

Po niedzielnym meczu rezerwy Rakowa Częstochowa z dorobkiem zaledwie sześciu “oczek” plasują się w tabeli na przedostatniej, siedemnastej lokacie!

Kolejne ligowe spotkanie drużyna rezerw Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 21.października br. O godzinie 15:00 podopieczni Michała Pulkowskiego zmierzą się na wyjeździe ze spadkowiczem z drugiej ligi, Górnikiem Polkowice.

Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Polkowicach przy ulicy Kopalnianej 4. Obiekt posiada 3324 miejsca w tym (1398 miejsc na trybunie zadaszonej) i wszystkie są siedzące. Stadion posiada również sztuczne oświetlenie o mocy 1400 lx. W zespole z Polkowic występuje były zawodnik drugiego zespołu Rakowa, 20-letni napastnik, Kamil Chiliński.

Gracz ten w rundzie jesiennej obecnego sezonu w barwach “Zielono – Czarnych” rozegrał osiem spotkań (siedem ligowych i jedno w Fortuna Piłkarskim Pucharze Polski)  i spędził na boisku 303.minuty. Trzykrotnie rozpoczynał mecze w pierwszej “11”.

Zespół pod wodzą Enkeleida Dobiego (byłego sześciokrotnego Reprezentanta Albanii w latach 1995-2003) z dorobkiem dziewiętnastu “oczek” zajmuje w tabeli wysoką, szóstą lokatę.

15.10.2023, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – TS Gwarek Tarnowskie Góry 1:1, (1:0),

Bramki:

1:0: Mras 40′

1:1: M.Bąk 76′

Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków – Podgórze). Żółte kartki: Zielonka 86′ (faul) – Załucki 63′ (faul). Widzów: 40.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Antónios Tsiftsis – 4.Patryk Jurczyński, 5.Tomasz Okulicki, 21.Patryk Malamis (90+1′ 17.Szymon Jarek), 10.Szymon Zielonka, 18.Oliwier Długosz, 22.Dawid Kucharczyk (74′ 20.Jakub Łukasiewicz), 7.Tobiasz Mras, 13.Piotr Malinowski (kpt) (74′ 14.Jakub Cierpiał), 19.Tomasz Walczak (61′ 9.Mateusz Głowiński).

Rezerwowi: 12.Hubert Muszyński – 11.Łukasz Makarski, 16.Jerzy Napieraj.

Trener: Michał Pulkowski.

TS Gwarek Tarnowskie Góry: 23.Patryk Kukulski – 19.Mateusz Letkiewicz (65′ 4.Bartosz Musiolik), 14.Jakub Załucki, 5.Aleksander Piątek, 16.Kacper Joachim, 77.Mateusz Flak (46′ 44.Paweł Rogala), 8.Maciej Borycka (kpt), 10.Nikolas Wróblewski (74′ 21.Jakub Kaczmarek), 6.Michał Rakowiecki (46′ 20.Olivier Lazar), 7.Mateusz Bąk, 9.Alan Lubaski (80′ 11.Błażej Czuban).

Rezerwowi: 12.Mateusz Rosół – 13.Mateusz Anklewicz, 15.Mateusz Bogucki, 17.Alan Sprot.

Trener: Bartłomiej Cymerys.