Smakołyki regionalne na konkursowych talerzach


23 lipca na błoniach w Złotym Potoku miał miejsce I etap (powiatowy) kulinarnych zmagań VIII edycji ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Gratulujemy Kołom z gminy Poczesna, które wzięły udział i zaprezentowały przepyszne, oryginalne potrawy oraz promowały gminę Poczesna.

 

Konkurs Bitwa Regionów ma charakter ogólnopolski. Biorą w nim udział przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Zadaniem zawodniczek jest przygotowanie regionalnej potrawy (własny pomysł, własna receptura, itd.). Ważne jest też to, aby do stworzenia dania użyte zostały rodzime produkty.
Pierwszy etap, który odbył się w Złotym Potoku,  miał charakter powiatowy. Zwycięzcy (wraz z potrawą, która otrzymała pierwsze miejsce) przechodzą do kolejnego etapu – wojewódzkiego. Natomiast zwycięska ekipa na etapie wojewódzkim, bierze z kolei udział w etapie ogólnopolskim, w którym wybierana jest najlepsza z najlepszych potrawa, spośród 16 województw.
W zmaganiach, które miały miejsce 23 lipca, udział wzięło 11 drużyn. Wśród startujących były cztery Koła z terenu gminy Poczesna. Naszą gminę promowały i dzielnie walczyły: KGW Brzezinianki, KGW Feniks Słowik, KGW Nierada, KGW Zawodzie. Wszystkim zawodniczkom mocno kibicował Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma. Włodarz gminy podkreślił, że wszystkie potrawy, które wykonały pocześniańskie drużyny były bardzo smaczne i oryginalne.
Po degustacjach i dyskusjach jurorzy przyznali II miejsce Kołu Gospodyń Wiejskich z Zawodzia. Zaproponowały biały ser marynowany w ciemnym sosie sojowym podawany na chlebie z kaszy gryczanej z dodatkiem sosu-dipu oraz kiszonego ogórka i czerwonej cebuli. Po uroczystościach i związanych z nimi emocjach, Wójt Krzysztof Ujma zamieścił na swojej stronie facebookowej następujący wpis: „Dziękuję za udział i reprezentowanie Gminy Poczesna. KGW Brzezinianki, KGW Nierada, KGW Feniks Słowik, KGW Zawodzie. Bitwa Regionów. Wszystkie przygotowane potrawy na wysokim poziomie, bardzo smaczne. KGW Zawodzie wicemistrzem zawodów. Gratuluję. GMINA POCZESNA WSPÓLNA WARTOŚĆ.”
Aneta Nawrot

 

fot. https://www.facebook.com/krzysztof.ujma.54

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *