RZĄD PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI WSPIERA GMINĘ KONIECPOL. Wizyta wiceministra Szymona Giżyńskiego i senatora Ryszarda Majera w Gminie Koniecpol (Aktualizacja)


Tylko z Polskiego Ładu w ostatnich dwóch latach Gmina Koniecpol otrzymała od rządu Prawa i Sprawiedliwości dotacje do strategicznych inwestycji w kwocie 20 787 790 zł, co stanowi aż ponad 90 procent dofinansowania podjętych budowlanych przedsięwzięć. – Solidarność i zrozumienie potrzeb Polaków to źródło wspólnego sukcesu. Efekty widać w Gminie Koniecpol, gdzie realizuje się wiele inwestycji przy znaczącym wsparciu rządowych funduszy – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński.

 

 

Budowa obiektu sportowego

 

19 marca 2023 roku na stadionie sportowym MLKS PILICA w Koniecpolu miało miejsce wkopanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu – zaplecza sportowego. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu funduszy z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Gmina na ten cel otrzymała – 4 442 400 zł. – To będzie pierwszy taki obiekt w Koniecpolu. Będzie służył wszystkim mieszkańcom, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży – podkreślił burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga.
– Solidarność i zrozumienie potrzeb Polaków to źródło sukcesu. Efekty widać w Gminie Koniecpol, gdzie realizuje się wiele inwestycji przy znaczącym wsparciu rządowych funduszy – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński. Budowa obiektu ma być zakończona we wrześniu br.

 

Budowa przedszkola

Nowe przedszkole w Koniecpolu to kolejna inwestycja w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Gmina z tego projektu otrzymała dotację w wysokości 9 017 475,75. Cała inwestycja ma kosztować około 15 milionów zł. W nowym przedszkolu, które pomieści 144 maluchów, zaplanowano 6 oddziałów. Znajdzie się tam również wydzielona część dla 30 dzieci w wieku żłobkowym. Nowy budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Budowa przedszkola jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Polski rząd zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro dzieci i cieszę się, że koniecpolskie przedszkolaki będą miały nową siedzibę, przystosowaną do ich potrzeb edukacyjnych i wychowawczych – powiedział wiceminister Szymon Giżyński.

 

 

Nowe ulice

W ramach „Polskiego Ładu” budowane są także nowe ulice. Przebudowana i rozbudowana jest ul. Rzeczna w Koniecpolu wraz z budową parkingu. Wartość dofinansowania wynosi 6 227 915 zł. Kolejną inwestycją drogową jest budowa ulicy Niwy. Wsparcie na ten to ponad 1,1 miliona złotych.

 

 

Wizyta w OSP Okołowice

Wiceminister Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer w ramach wizyty w Gminie Koniecpol odwiedzili strażaków OSP w Okołowicach. Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym parlamentarzyści rozmawiali z druhami o ich potrzebach. Mówili także wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. O zakupie nowych samochodów dla jednostek, doposażaniu w sprzęt medyczny, dodatkach do emerytur strażackich.

 

Wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ramach programu Kultura dostępna 2023 Gminny Ośrodek Kultury otrzymał wsparcie 26 tysięcy złotych na wydarzenie „Hetmaniada”, przygotowaną z okazji obchodów 580 lat Koniecpola. Natomiast na VII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Koniecpol GOK otrzymał 8 tysięcy zł.

 

AS

Fot UG

Podziel się:

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *