Podwójne złoto i podwójne srebro dla UKS „Delfinek” Częstochowa


Mateusz Krakowski z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfinek” Częstochowa osiągnął niebywały sukces. Na Mistrzostwach Śląska 10-latków w Gliwicach zdobył dwa złote i dwa srebrne medale, tym samym jest Mistrzem Śląska w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, Mistrzem Śląska w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Wicemistrzem Śląska w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, Wicemistrzem Śląska w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

 

Mateusz trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Delfinek” Częstochowa pod okiem trenera Wojciecha Langiera. Swoją przygodę z pływaniem w tym klubie rozpoczął 4 lata temu i przeszedł pełne szkolenie od grupy początkującej, przez grupę średniozaawansowaną, aż do etapu na którym jest teraz – grupy zaawansowanej. Trenowali go p. Aneta Świtaj, p. Erniew Tomżyński, a teraz trenuje p. Wojciech Langier.

20 maja 2022 r. w Mistrzostwach Śląska w Gliwicach udział wzięło sześciu zawodników z UKS „Delfinek”: Otylia Grzegorczyk, Weronika Grzegorczyk, Julia Janicka, Anna Krakowian, Antonii Grzegorczyk, Mateusz Krakowski. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje czasy i rekordy życiowe.

Udział zawodników z UKS „Delfinek” przyczynił się do promocji zarówno Klubu, jak i miasta Częstochowy.

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” Częstochowa powstał w 2004 roku i od samego początku prowadzi działalność szkoleniową dzieci i młodzieży w zakresie pływania i pięcioboju nowoczesnego. Celem klubu jest popularyzacja pływania poprzez realizację całorocznego systemu szkolenia dzieci  i młodzieży, podnoszenie poziomu umiejętności pływackich, udział w zawodach rangi mistrzostw, angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań sportowych klubu.

W UKS „Delfinek” dzieci i młodzież trenują w 4 grupach zgodnie z umiejętnościami pływackimi.

Grupa zaawansowana – trening pływacki  – trener Wojciech Langier

Grupa średniozaawansowana – trener Aneta Świtaj

Grupa podstawowa – trener Erniew Tomżyński

Grupa początkująca –  trener Sylwia Urbaniak

 

Wojciech Langier – Prezes UKS „Delfinek” Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *