„Kawiarenka dla Seniora” – czyli kawa lub herbata za dwa złote


Po trzech latach przerwy, spowodowanej m.in. obostrzeniami pandemicznymi, do Częstochowy powraca program „Kawiarenka dla Seniora”. Z tej okazji w środę (2 sierpnia) w restauracji „Pod Ratuszem” odbyła się  konferencja prasowa.

 

W ramach akcji wszyscy obywatele naszego miasta, będący powyżej 60-tego roku życia, mogą zapłacić za kawę lub herbatę za jedyne 2 złote  . W przedsięwzięciu obecnie biorą udział: „Restauracja Torra”, „Restauracja Topollino”, „Gospoda Złoty Garniec”, „Restauracja A nóż widelec”, „Restauracja Pod Ratuszem”, „Kawiarnia Caffe del Corso” oraz „Kawiarnia Plan B”. Ma ono na celu przede wszystkim zachęcenie częstochowskich seniorów do aktywnego spędzenia czasu czy uczestnictwa w różnego rodzaju spotkaniach towarzyskich.

To już trzynasta edycja tego programu, który ma potrwać do października br. Organizatorzy nie wykluczają powiększenia grona restauratorów, oferujących menu dla starszych mieszkańców Częstochowy.

Ze wspomnianej wyżej oferty będzie można skorzystać za pomocą kuponów, wydawanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowy.

Norbert Giżyński

Foto. Norbert Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *