LIST DO REDAKCJI. Zapomniane groby polskich Bohaterów


,,W ciągu ostatnich lat bardzo źle się dzieje w Częstochowie z szacunkiem dla naszych Bohaterów,  pomordowanych przez Niemców żołnierzy. Ich groby na cmentarzu Kule w Częstochowie ciągle są zaniedbane. Smutny to widok” – pisze do nas Pan Piotr.

 

,,Rozumiem że jest lato i wszystko rośnie, a szczególnie trawą i chwasty, co dobitnie widać na grobach żołnierzy Wojska Polskiego, poległych w kampanii wrześniowej 1939 i Częstochowian zamordowanych w latach 1939-1945. Zastanawiające jest to, czy również co niektórzy odpowiedzialni za dbałość o miejsca pamięci na cmentarzu Kule, mają tak samo zapuszczone swoje przydomowe trawniki i ogródki. Dbałość o groby polskich żołnierzy, niestety, mają po prostu gdzieś. To nie pierwszy raz, kiedy interweniuje w ,,Gazecie Częstochowskiej w sprawie uporządkowania kwatery wojskowej na cmentarzy Kule. Ta smutna sytuacja ciągle się powtarza. Władze miasta bardziej dbają o inne groby i miejsca pamięci, o kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego – zapominają. Czy na prawdę nie ma kto tego dopilnować i poświęcić niewiele czasu, by zadbać o te groby? – pyta Pan Piotr.

My dodamy, że dzięki inicjatywie społecznej, groby były raz uporządkowane – za co dziękujemy. Ale o nie trzeba dbać nieustannie, bo ich stan jest wizytówką naszej odpowiedzialności i troski o pamięć dla Bohaterów wojennych, którzy za wolną Polskę oddali swe życie. Jak widać, ta wizytówka jest mocno nadszarpnięta. Apelujemy do władz miasta, bo przede wszystkim do nich należy obowiązek dbania o groby żołnierzy, aby odpowiedni służby zajęły się uporządkowaniem – i to stałym – kwatery polskich Bohaterów.

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *