Piknik ,,Produkt Polski” w Przystajni


9 lipca 2023 roku w Przystajni w powiecie kłobuckim było smakowicie, kolorowo i wesoło. Podczas pikniku ,,Produkt Polski” swoje potrawy regionalne zaprezentowały panie z 14 Kół Gospodyń Wiejskich. Gratulacje i życzenia organizatorom, uczestnikom pikniku, a przede wszystkim bohaterkom spotkania – paniom reprezentującym KGW osobiście złożył Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński. 

Piknik odbył się w ramach konkursu ,,Bitwa Regionów”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Aktualne trwają etapy powiatowe ósmej już edycji przedsięwzięcia. Najlepsze, najsmaczniejsze i najbardziej oryginalne  potrawy przechodzą do etapu wojewódzkiego, a potem krajowego. Przybyłych gości powitali: dyrektor Oddziału Terenowego w Częstochowie KOWR Konrad Jarzyński i zastępca dyrektora Teresa Pala oraz współorganizatorzy – dyrektor Śląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie Tomasz Matyszczak i gospodarz gminy Przystajń wójt Henryk Mach.

Wiceminister Szymon Giżyński otwierając ,,Bitwę Regionów”, podkreślił wartości, które kultywują panie z Kół Gospodyń Wiejskich. – Tworzycie Panie, wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi i parafią, społeczną triadę, w której skupione są polska tradycja i polska tożsamość. Jesteście strukturą wielopokoleniową, wychowujecie młodych ludzi i jesteście dla nas wzorem patriotycznych wartości, a to decyduje że polska kultura ludowa jest arcynarodowa. Za to bardzo dziękuję – powiedział wiceminister Giżyński.

Piknik wsparł Tauron, który w Przystajni reprezentował wiceprezes Artur Warzocha.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *