31. Krajowa Wystawa Rolnicza rozpoczęła się


3 września 2022 roku dyrektor Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Marek Dziubek oficjalnie otworzył 31. Krajową Wystawę Rolniczą w Częstochowie. Na jej inaugurację przyjechał wicepremier-minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Wystawa w Częstochowie jest jednym z największych wydarzeń związanych rolnictwem. W tym roku wystawiło się na niej ponad pięciuset wystawców, w tym także instytucje i firmy okołorolnicze. Dyrektor Marek Dziubek powitał przybyłych gości: wicepremiera Henryka Kowalczyka, europoseł Jadwigę Wiśniewską, która odczytała list prezesa Jarosława Kaczyńskiego skierowany do uczestników Wystawy, parlamentarzystów: senatora Ryszarda Majera, posłów Lidię Burzyńską i Mariusza Trepkę, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie Grażynę Matyszczak. Jednocześnie przekazał serdeczne pozdrowienia od wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego, który z powodu stanu zdrowia tym razem nie mógł przybyć na Wystawę. Dyrektor Dziubek powitał także wszystkich prezesów i dyrektorów instytucji rolniczych: prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Barbarę Szymańską, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego Aleksandrę Hadzik, dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Waldemara Humięckiego oraz wszystkich przybyłych na uroczystość.

Nasza Redakcja już odwiedziła stoiska pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Dziękujemy paniom z Lelowa i Skrzydlowa za przemiłe przyjęcie i gościnę.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *