Zwycięstwo Exact Systems Norwid za “trzy”

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę zgodnie z przewidywaniami pokonali AZS AGH Kraków 3:1 i odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu w Tauron 1.Lidze.

Styczeń 2021 roku jest udany dla siatkarzy Exact Systems Norwida. Zawodnicy trenowani przez Piotra Lebiodę kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę w hali Norwida pokonali AZS AGH Kraków i odnieśli 3 zwycięstwo z rzędu, a także 4.stycznia 2021 roku. Częstochowianie cieszyli się też z 14 wygranej w sezonie.

Początek meczu należał do gości, ale częstochowscy siatkarze szybko zniwelowali straty i sami objęli prowadzenie, które szybko powiększali. Gospodarze wygrali pierwszego seta 25:17 i dali sygnał, że chcą wygrać cały mecz.

W drugim secie Exact Systems Norwid zanotował przestój i przegrał do 23. W kolejnych dwóch setach wszystko wróciło do normy. Częstochowianie wygrali do 18 i 16 i cały mecz 3:1. Po raz 4 w 2021 roku mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Nagrodę MVP z rąk komisarza Grzegorza Szymańskiego odebrał przyjmujący Exact Systems Norwida Damian Kogut.

Częstochowscy siatkarz wykorzystali też porażkę Gwardii Wrocław i awansowali na 4.miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Częstochowianie mają na swoim koncie  38″oczek”. Prowadzi zespół LUK Politechniki Lublin, która w swoim dorobku zgromadził 49.punktów. Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w najbliższą środę, 3.lutego br. O godzinie 18:00 we własnej hali podejmą UKS Mickiewicz Kluczbork. Kluczborkowianie z dorobkiem 29.punktów plasują się w tabeli na ósmej pozycji.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:16)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak, Antosiewicz, Cieślik, Mordarski (libero). Trener: Piotr Lebioda.

AZS AGH: Buczek, Dębski, Macyra, Grzymała, Jóźwik, Janusz, Stąsiek (libero), Czyrek (libero) – Kraut, Borkowski, Fenoszyn, Śnieżek. Trener: Andrzej Kubacki.

Źródło: Biuro prasowe Exact Systems Norwid Częstochowa