W Myszkowie otwarto nową halę sportową


7 czerwca 2021 roku w Myszkowie uroczyście otwarto nową halę sportową. Nowoczesny obiekt znajduje się przy Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusz Kwiatkowskiego, a jego budowa możliwa była m.in. dzięki rządowemu wsparciu. W imieniu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka w uroczystości wziął udział wicewojewoda Robert Magdziarz.

 

Jest mi miło, że taki cudowny obiekt powstał w stolicy powiatu, że środki z dotacji rządowej tak pięknie zostały wykorzystane, że będzie służyć młodzieży, aby była silniejsza, sprawniejsza i uzyskiwała coraz lepsze wyniki sportowe – mówił podczas otwarcia hali wicewojewoda Robert Magdziarz. – Ten obiekt dla społeczności Myszkowa i powiatu będzie perełką sportową. Chylę czoła wszystkim zaangażowanym. Chciałbym, żeby w Polsce jak najwięcej takich obiektów powstawało – dodał.

Nowa hala to największy tego typu obiekt w powiecie, wyposażony w dużą widownię. Pełnowymiarowe, wielofunkcyjne boisko umożliwia zarówno rozgrywanie meczów siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, nożnej czy tenisa, jak i do organizację wydarzeń kulturalnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 6 milionów zł. Część środków na ten cel Powiat Myszkowski pozyskał w ramach rządowego wsparcia – z programu „Sportowa Polska” (1.959.200,00 zł) oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1.449.576,15 zł).

Gospodarzami dzisiejszej uroczystości byli starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk oraz dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj, a oprócz wicewojewody wzięli w niej udział również m.in. posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, poseł Mariusz Trepka, śląski kurator oświaty Urszula Bauer oraz gospodarze miast i gmin z regionu.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu. Na zakończenie uczestnicy zajęli miejsca na widowni, skąd mogli podziwiać występ artystyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie” oraz pierwszy mecz siatkówki rozegrany w tym obiekcie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *