TELEGRAF


SOR po remoncie
Jeszcze niedawno dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Mirowskiej w Częstochowie, Wojciech Konieczny, z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej lecznicy (zadłużenie na ponad 60 milionów złotych) myślał o zawieszeniu funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddziału, który z 60-procentowym udziałem środków unijnych był poddany gruntownej modernizacji. Tymczasem 12 kwietnia 2018 roku wyremontowany i rozbudowany SOR został otwarty. Modernizacja kosztowała prawie 5,6 mln zł

SOR po remoncie
Jeszcze niedawno dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego przy ul. Mirowskiej w Częstochowie, Wojciech Konieczny, z powodu bardzo trudnej sytuacji finansowej lecznicy (zadłużenie na ponad 60 milionów złotych) myślał o zawieszeniu funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Oddziału, który z 60-procentowym udziałem środków unijnych był poddany gruntownej modernizacji. Tymczasem 12 kwietnia 2018 roku wyremontowany i rozbudowany SOR został otwarty. Modernizacja kosztowała prawie 5,6 mln zł.

Pamięci wywiezionym na Sybir

W niedzielę, 15 kwietnia, w ramach obchodów miesiąca pamięci Zesłańców Sybiru częstochowianie oddali hołd wszystkim tym, których deportowano na Sybir, także tym, którzy nigdy stamtąd nie powrócili. Uroczystość rozpoczęła się na Skwerze Sybiraków.

15. Gala Statuetek Przyjaźni

20 kwietnia 2018 roku pracownicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, który opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi, podczas 15. już jubileuszowej gali wręczali Statuetki Przyjaźni. Otrzymują je osoby wspierające placówkę. Były zatem i nagrody, i łzy wzruszenia, i pokazy artystyczne, i wreszcie jubileuszowy tort. Uroczystość przebiegła pod hasłem: „Naród bez historii jest jak drzewo bez korzeni”.

Aula imienia dyrektor szkoły

16 kwietnia 2018 r. społeczność I LO im. J. Słowackiego przy al. Kościuszki 8 w Częstochowie nadała szkolnej auli imię Zofii Idzikowskiej, nauczycielki, dyrektor szkoły, działaczki społecznej. Uroczystość uświetniły odsłonięcie tablicy oraz program artystyczny przedstawiony przez uczniów szkoły.

KŁOMNICE
11 dębów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości posadzą przedszkolaki i uczniowie z terenu Gminy Kłomnice. Pierwsze dęby noszące imiona osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku zostały posadzone 20 kwietnia przez przedszkolaków z Rzerzęczyc, Rzek Wielkich i Kłomnic oraz Wójta Gminy Kłomnice Piotra Juszczyka. Oto patroni Dębów Niepodległości: Józef Piłsudski (Przedszkole w Rzerzęczycach), Ignacy Jan Paderewski (Przedszkole w Rzekach Wielkich), Władysław Sikorski (Przedszkole w Kłomnicach), Józef Haller (Szkoła Podstawowa w Rzerzęczycach), Tadeusz Jordan-Rozwadowski (Szkoła Podstawowa w Zawadzie), Wincenty Witos (Szkoła Podstawowa w Konarach) Józefa Dowbor-Muśnicki (Szkoła Podstawowa w Garnku), Wojciech Korfanty (Szkoła Podstawowa w Witkowicach), Władysław Grabski i Roman Dmowski (Szkoła Podstawowa w Kłomnicach), Ignacy Daszyński (Szkoła Podstawowa w Skrzydlowie)

RĘDZINY
Jolanta Brzozowska-Ciura, która kieruje Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rędzinach od początku jego istnienia, czyli już 20 lat, została wyróżniona odznaką honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie nadał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, a wręczył senator RP Ryszard Majer. Ten miły akcent miał miejsce podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rędziny.

JANÓW
16 kwietnia 2018 r. w złotopotockiej sali parafialnej odbyły się wybory uzupełniające na sołtysa Sołectwa Złoty Potok. W wyniku głosowania sołtysem został wybrany Jacek Lampa.
ug

UG, AG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *