Drugi zespół Rakowa podejmuje Przemszę Siewierz


W świąteczną sobotę, 1.maja br. drużyny występujące w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr. I – rozegrają kolejną serię gier. W 25.Kolejce – drużyna rezerw Rakowa Częstochowa zmierzy się z Przemszą Siewierz. Początek spotkania o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Tekstową relację LIVE z tego spotkania przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebooku.

Drużyna gospodarzy pod wodzą Tomasza Kuźmy to zdecydowanie najlepsza drużyna w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr. I. Młodzi częstochowianie są liderem rozgrywek, na swoim koncie mają już 52.punkty i aż o osiem “oczek” wyprzedzają wicelidera, Wartę Zawiercie.

Częstochowianie nie ponieśli ani jednej porażki w rundzie rewanżowej, co więcej, rozprawili się już z największymi pretendentami w walce o baraż i awans do III ligi. Marzenia o awansie wybili przed tygodniem Unii Dąbrowa Górnicza (wygrana 5:1) i Unii Kosztowy (wygrana 7:1). Pokonali ponadto mikołowski AKS (3:0), Szczakowiankę (2:0), Dramę Zbrosławice (2:1), Gwarka Ornontowice (1:0) i RKS Grodziec Będzin (3:0). Ich seria bez porażki to już dziewięć spotkań!

Grając w roli gospodarza, drugi zespół Rakowa Częstochowa w bieżącym sezonie jeszcze nie przegrał (bilans spotkań to dziewięć zwycięstw i zaledwie…dwa remisy)!

Najbliższy rywal Rakowa II Częstochowa – LKS Przemsza Siewierz po sześciu wiosennych meczach (pauzowali w 22. kolejce) z dorobkiem zaledwie 24.punktów zajmują w tabeli Zina IV Ligi, Gr. I – bardzo daleką, 15.lokatę, a to oznacza, że siewierzanie znajdują się w strefie spadkowej!

Przed zespołem prowadzonym przez Artura Mosnę niezwykle trudne zadanie. Choć co ciekawe rywale w tym sezonie zdecydowanie lepiej prezentują się grając w “delegacji”. Na boiskach rywali siewierzanie zdobyli łącznie 18.punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki). Natomiast na Stadionie Miejskim w Siewierzu zdobyli zaledwie…sześć punktów! Na co złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i aż siedem porażek! 

W ostatniej ligowej kolejce, przed tygodniem – Raków II Częstochowa rozgromił Unię Dąbrowa Górnicza aż 5:1, natomiast Przemsza Siewierz przegrała na Stadionie Miejskim w Siewierzu ze Zniczem Kłobuck, 1:2.

Arbitrem głównym spotkania Rakowa II Częstochowa z Przemszą Siewierz będzie Bogdan Drobot z Siemianowic Śląskich.

Kadra LKS Przemszy Siewierz na rundę wiosenną sezonu 2020/2021 :

Bramkarze: Dawid Stambuła, Maciej Widawski.

Obrońcy: Szymon Wolff, Bartłomiej Pałyga, Piotr Góralczyk, Patryk Bajor, Łukasz Dębski, Dawid Skrzypiński.

Pomocnicy: Bartłomiej Bednarz, Oskar Mazerant, Jakub Pawlik, Dominik Badora, Alex Tyszczak, Sylwester Sobczyk.

Napastnicy: Łukasz Burczyk (kpt), Amadeusz Zając, Filip Grabowski, Kamil Urbanowicz, Paweł Mazurek, Kamil Skrzypiński.

Przybyli:

Dawid Stambuła – KS Ruch Radzionków

Alex Tyszczak – BKS Sarmacja Będzin

Dawid Skrzypiński – BKS Sarmacja Będzin

Kamil Skrzypiński – KS Polonia Bytom

Paweł Mazurek – UKS Ruch Chorzów

Maciej Widawski – KS Stadion Śląski Chorzów

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Artur Mosna

Fizjoterapeuta: Karolina Cieślik

Kierownik drużyny: Mateusz Dobrowolski

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *