Zacięty pięciosetowy mecz

SIATKÓWKA

Po wygranej przeciwko drużynie z Kędzierzyna, Akademikom z Częstochowy przyszło się zmierzyć z Delectą Bydgoszcz. Ostatnia drużyna w tabeli w walce o miejsca 1- 6 nie była faworytem spotkania, jednak przez pięć setów stawiała duży opór dzielnie walczącym częstochowianom. W meczu błędów, po zaciętym pojedynku, ostatecznie wygrał Tytan AZS Częstochowa3:2 (25:22, 21:25, 22:25, 31:29, 16:14).

W pierwszym secie początek zdominowali „biało-zieloni”. Przy zagrywce szybko zdobyli kilkupunktową przewagę i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. W dalszej fazie seta coś się w częstochowskim zespole zacięło. Bydgoszczanie zaczęli odrabiać punkty. Z dobrej strony zaprezentował się Szymański, który doprowadził do wyrównania po 12. Na drugiej przerwie technicznej częstochowianom udało się ponownie prowadzić, tym razem dwoma punktami. Ostatecznie seta, wygranego do 22, na swoje konto zapisali zawodnicy spod Jasnej Góry.

Kolejne dwa sety były niezwykle dramatyczne. Oglądać w nich mogliśmy słabą grę częstochowian. Grający w mocno osłabionym składzie bydgoszczanie wykorzystywali proste błędy AZS-u. „Biało-zieloni” nie potrafili zagrać dobrych akcji i właściwie bez walki oddali sety do 21 i 22.
Aby myśleć o końcowym sukcesie siatkarze AZS-u musieli się wziąć w garść. Tym razem nie zabrakło im tzw. „zimnej krwi” miejscowi zawzięcie walczyli o byt, wygrywając ostatecznie długo trwającego seta w stosunku 31:29.
Niesieni dobrą grą w czwartej partii radzili sobie równie dobrze w tie-break’u. W decydującej partii prowadzili od samego początku, jedak i w ej części gry nie zdołali ustrzec się błędów. Chwila słabości kosztowała ich utratę prowadzenia. Goście doprowadzili do remisu 7:7 i losy meczu po raz kolejny stawały sie sprawa otwartą. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt z lekkim wskazaniem na Częstochowian, którzy wygrali tie-break’a 16:14. MVP meczu został wybrany Piotr Lipiński.
W niższych ligach:
W rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn meczu nie rozegrał Delic-Pol Norwid, który mając jeden mecz zaległy utrzymuje swoją szóstą lokatę w tabeli.

W rozgrywkach drugoligowych kobiet swój mecz rozegrała jedynie drużyna AJD Częstochowianki, która pokonała po zaciętym spotkaniu SMS LO2 Opole 3:2 (15:25, 25:23, 25:17, 18:25, 15:6). Zwycięstwo to pozwoliło umocnić się zawodniczkom z Częstochowy na szóstym miejscu. Pauzujący SPS Częstochowa zajmuje nadal zajmuje wysokie trzecie miejsce.