Pokonali niepokonanych!


W rozgrywkach Tauron 1.Ligi w rundzie zasadniczej sezonu 2021/2022 nie ma już drużyn bez porażki! W 7.Kolejce podopieczni Piotra Gruszki pokonali przed własną, liczną publicznością drużynę BKS Visły Proline Bydgoszcz, 3:2! Dla zespołu znad Brdy to pierwsza porażka w bieżącym sezonie!

Spotkanie częstochowian z bydgoszczanami, było bardzo emocjonujące! W sobotę, 30.października br. w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 nie brakowało walki. Przyjezdni prowadzili już 2:1, ale ostatecznie po tie-breaku triumfowali częstochowianie. Tym samym nie ma już niepokonanej drużyny na zapleczu PlusLigi.

Szczególnie najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia, którą gospodarze wygrali do 28! Następnie dwa kolejne sety padły łupem drużyny z Bydgoszczy, która wygrała Je dwukrotnie do 22. W czwartej partii triumfowali podopieczni Piotra Gruszki, którzy pokonali Visłę Proline Bydgoszcz do 20 i o tym, który zespół w sobotni wieczór zgarnie dwa punkty zadecydował, ostatni piąty set.

W nim dużo lepiej zaprezentowali się siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, którzy wygrali go na przewagi, do 13. I to ostatecznie Oni zwyciężyli w całym spotkaniu 3:2 i do swojego dorobku dopisali, dwa bardzo ważne punkty. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że dla zespołu z Bydgoszczy była to pierwsza, ligowa porażka w bieżącym sezonie! W drużynie znad Brdy wystąpiło kilku zawodników, którzy w przeszłości występowali w PlusLidze, jak m.in : Tomasz Bonisławski, Igor Yudin, Michal Masný, Mariusz Marcyniak, Wojciech Kaźmierczak. 

Po tym zwycięstwie zespół prowadzony przez Piotra Gruszkę ma na swoim koncie dziesięć punktów i plasuje się w tabeli Tauron 1.Ligi na szóstej pozycji. Liderem jest spadkowicz z PlusLigi, MKS Będzin, który zgromadził szesnaście “oczek”.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 6.listopada br. O godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Chemeko – System Gwardią Wrocław. To spotkanie zostanie rozegrane w Hali Orbita przy ulicy Wejherowskiej 34. Wrocławianie to kolejny, silny zespół z którym zmierzą się siatkarze Exact Systems Norwida. Zespół pod wodzą Rainera Vassiljeva ma na swoim koncie dziewięć “oczek” i jest dziesiąty. 

30.10.2021, g.17:00: Częstochowa (Hala Sportowa IX LO im.Cypriana Kamila Norwida) :

KS Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (30:28, 22:25, 22:25, 25:20, 15:13)

KS Exact Systems Norwid Częstochowa: Tomasz Kryński, Łukasz Usowicz, Kamil Długosz, Mateusz Zawalski, Damian Biliński, Łukasz Łapszyński, Mateusz Podborączyński (libero), Tomasz Kowalski, Krzysztof Gibek, Daniel Popiela, Artur Sługocki, Kacper Wnuk. Trener: Piotr Gruszka.

BKS Visła Proline Bydgoszcz: Jan Galabov, Wojciech Kaźmierczak, Damian Wierzbicki, Mateusz Kowalski, Kamil Gutkowski, Michal Masný, Tomasz Bonisławski (libero), Antoni Kwasigroch, Igor Yudin, Łukasz Sternik, Łukasz Owczarz, Damian Radziwon. Trener: Marcin Ogonowski.

MVP: Kamil Długosz ( KS Exact Systems Norwid Częstochowa). 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *