WRZESIEŃ KIJKARZY: MEDAL GONI MEDAL

Częstochowskie zawodniczki i zawodnicy nordic walking ten miesiąc już mogą zaliczyć do pomyślnych: dwa medale Mistrzostw Europy, trzy medale Mistrzostw Polski, cztery miejsca na podium Pucharu Świata i dwa na podium Pucharu Polski.

2 i 3 września odbywały się Mistrzostwa Europy organizacji INWA (International Nordic Walking Federation) na terenie Aeroklubu Radomskiego w Jedlińsku. Indywidualnie Daniel Wojtasiński zajął 3 miejsce w kategorii M45 na dystansie 5 kilometrów, a Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60 na dystansie 10 kilometrów. W rywalizacji sztafet mieszanych 4×5 km częstochowska załoga – Agnieszka Pinis, Anna Kweczka-Janeczek, Daniel Wojtasiński i Bartłomiej Dębski – wywalczyła brąz.

9 września częstochowianki i częstochowianie stawili się na Pucharze Polski w Hajnówce. Rafał Plewiński zwyciężył tam w kategorii M40, a Ewa Gembuś była trzecia w kategorii K50 – oboje na dystansie 10 kilometrów.

16 września w miejscowości Strbskie Pleso na Słowacji rozgrywano zawody Pucharu Świata. Anna Kweczka-Janeczek zwyciężyła w nich w kategorii K40, Daniel Wojtasiński i Jan Machowski zajęli drugie miejsca – odpowiednio w kategorii M40 i M70. Agnieszka Dybeł była trzecia w kategorii osób z niepełnosprawnościami, a Małgorzata Niedźwiecka zajęła czwarte miejsce w kategorii K60 – wszyscy na dystansie 5-ciu kilometrów. Na dwukrotnie dłuższym dystansie Zbigniew Szczęśniak był piąty w kategorii M60.

I najświeższy sukces – 24 września w Tarnowskich Górach, na Mistrzostwach Polski w półmaratonie. Indywidualnie Magdalena Rajek zdobyła na nich złoty medal w kategorii K45, a w rywalizacji sztafet 3×7 km ekipa Nordic Team Częstochowa wywalczyła srebrny i brązowy medal. Trzecie miejsce w klasyfikacji sztafet męskich zajął skład: Bartłomiej Dębski, Daniel Wojtasiński i Bogdan Barczyk. Na drugim szczeblu podium – w rywalizacji kobiecych sztafet 60+  – ulokowały się Bożena Jurczyńska, Jolanta Barczyk i Małgorzata Niedźwiecka, a na piątym miejscu wśród męskich sztafet 60+ –  Jan Machowski, Zbigniew Szczęśniak i Mirosław Bartczak.

na bazie informacji przesłanej przez Nordic Team Częstochowa
w galerii obok: zdjęcia z wrześniowych triumfów częstochowskiej ekipy (udostępnione przez Nordic Team Częstochowa)