Mural „Portret Niewidzialnych”


Studentki i studenci z Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Uniwersytetu Jana Długosza pod opieką dr Izabeli Ziębacz, współpracując z Grupą Integracyjną Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UJD oraz Stowarzyszeniem “Agape” będą tworzyć w Częstochowie nowy mural: „Portret Niewidzialnych”.

 

Ta studencka inicjatywa ma za zadanie podnieść świadomość na temat wyzwań, które napotykają osoby w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwić społeczność Częstochowy na ich codzienne trudności. Celem jest zmiana społecznych percepcji na temat bezdomności i współpraca na rzecz lepszego zrozumienia i akceptacji społecznej osób w kryzysie bezdomności. W ten sposób powstanie nowe medium komunikujące mieszkańcom Częstochowy problemy osób bezdomnych. Studenci chcą wpłynąć na społeczną percepcję i wzmocnić więzi naszej społeczności, tworząc bardziej świadome i empatyczne społeczeństwo.

Mural postanie 20 czerwca 2024 roku (czwartek) na ścianie budynku przy ulicy Jerzego Waszyngtona i ulicy Stefana Jaracza w godzinach od 12.00 do 15.00 (dokładnie przy ul. Waszyngtona 61/63). Zapraszamy wszystkich do aktywnego wsparcia tej inicjatywy. To wyjątkowa okazja, aby stać się jej częścią. W załącznikach przesyłam projekt muralu, który ma powstać na ścianie budynku.

opr. pracownicy BON

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *