Oratorium „Jak Ojciec i Syn” wybrzmiało w Konopiskach


Dzień 3 Maja, w którym obchodzone są Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji 3. Maja i Święto Maryi Panny Królowej Polski, w gminie Konopiska miał szczególną oprawę artystyczną. Tuż po Mszy Świętej odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Artyści wykonali Oratorium pt. „Jak Ojciec i Syn” dedykowane dwóm Wielkim Polakom – Św. Janowi Pawłowi II i bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Muzykę skomponował Włodzimierz Krawczyński do słów Tadeusza Szymy, a autorem opracowania utworu na orkiestrę był Tomasz Chmiel.

 

Perfekcyjne wykonanie, dopracowane detale techniczne i piękna muzyka sprawiły, że słuchacze doznali wyjątkowych wrażeń duchowych. – Koncert na stałe wpisze się do historii wielkich muzycznych wydarzeń w naszej gminie. Poruszył on nasze serca i dusze, wybrzmiały w nim wielkość i szlachetność wybitnych ojców polskiego narodu – skomentował wójt Gminy Konopiska, który koncert objął honorowym patronatem.

Występu artystów oprócz mieszkańców i włodarzy Gminy – wójta Jerzego Żurka, wicewójt Iwony Lisek, przewodniczącego Rady Gminy Edwarda Bałdygi wysłuchali zaproszeni goście. Wicewojewoda śląski Robert Magdziarz w swym przemówieniu w imieniu sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymona Giżyńskiego przekazał serdeczne życzenia i podziękowania za krzewienie polskiej kultury.

Wśród gości obecni byli także: dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny Zbigniew Cierniak, kompozytor Włodzimierz Krawczyński,  prezes Zarządu Stowarzyszenia Wspólnota Gaude Mater Roman Kryst i wiceprezes Jan Szyma. Gospodarzem, który ugościł na plebanii zespół i ekipę techniczną, był proboszcz parafii pw. św. Walentego w Konopiskach ks. Eugeniusz Krzyśko.

Organizatorem koncertu było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Gaude Mater.

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *