Wystawa ucznia “Sienkiewicza”


W Galerii Zwiastun Miejskiej Galerii Sztuki od 2 grudnia 2016 roku do 9 stycznia 2017 roku prezentowana jest wystawa prac młodego i bardzo uzdolnionego fotografika Marcina Szczygła, ucznia IV LO w Częstochowie.

2/12/2016 – 9/01/2017

Galeria ZWIASTUN

Marcin Szczygieł jest człowiekiem pasji – łączy w sobie pasję artystyczną i społeczną, uczestnicząc jako wolontariusz w wydarzeniach artystycznych w Częstochowie. Jest też wrażliwym obserwatorem. Ta umiejętność znajduje wyraz w jego czarno-białych fotografiach. Robienie zdjęć czarno- białych to świadomy wybór Marcina i wciąż rozwijany własny styl i umiejętności. Uchwycone, ulotne chwile z życia miasta stanowią jeden zestaw fotografii prezentowanych na wystawie w Galerii Zwiastun. Drugi zakres tematyczny, z którego znany jest Marcin Szczygieł to impresje z wydarzeń muzycznych, subtelne portrety wykonawców – muzyków.

Marcin Szczygieł urodził się w 1998 roku. Obecnie jest uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Współpracuje z wortalem czeKultura, Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater oraz Fundacją “Oczami Brata”. w 2015 roku otrzymał wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego FOTOMARATON oraz zakwalifikował się do wystawy pokonkursowej 10. i 11. edycji “Klimatów Częstochowy”.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *