Spektakl o czarodziejskim ogrodzie zachwycił Leśne Skrzaty


8 maja br. Gmina Poraj opublikowała informację, że przedszkole Leśne Skrzaty w Poraju odwiedzili aktorzy z teatru Bajkowe Skarbki Śląska z przedstawieniem “Opowieść o czarodziejskim ogrodzie”. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą oglądały bajkę i przeżywali przygody głównych bohaterów.

 

Zaprezentowany spektakl opowiada o dwójce przyjaciół, która trafia do czarodziejskiego miejsca, pełnego baśniowych postaci. Ich umiejętności i wrażliwość pomagają rozwiązać kłopoty mieszkańców ogrodu, a nasi bohaterowie przekonują się, że każdy człowiek ma moc pomagania i przyjaźni!

Teatr Bajkowe Skarbki Śląska istnieje od września 2011 roku w Zwonowicach. Wspólnie prowadzi go małżeństwo Monika i Tomasz Ziętkowie. Teatru w swojej działalności nawiązuje do miejsca, skąd pochodzą aktorzy, czyli do Śląska. W swoich przedstawieniach nawiązują do legend i baśni Górnego Śląska. Opowiadają dzieciom historie, w których występują różnorodne postacie, dzieją się w różnych miejscach, jednak zawsze promują dobre postawy, są uniwersalne w swoim przekazie. W bajkach pokazują zawsze, że warto być dobrym oraz to, że w życiu potrzebne są uczciwość, współczucie i szacunek dla innych.

„Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z dziećmi, zapraszając ich do wspólnej zabawy” – relacjonuje Justyna Morgała, p.o. dyrektora przedszkola.

Źródło: Gmina Poraj

Foto: GP

DG

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *