Samochód dla hospicjum od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi


9 lipca 2020 roku minister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, na ręce prezes częstochowskiego hospicjum Anny Kaptacz, oficjalnie przekazał samochód osobowy marki Skoda Superb 11, mający pomóc w codziennej pracy hospicjum dziecięcego.

– Samochód pochodzi z zasobów  ministerstwa rolnictwa, jest w bardzo dobrym i funkcjonalnym stanie technicznym. Został przekazany hospicjum, bo jako częstochowianin znam potrzeby tej instytucji.  Samochód będzie służył dzieciom w trudach przemieszczania się, pomoże też pracownikom  dotarciu do chorych. W takich sytuacjach, jak pomoc bliźniemu, nie ma podziału na miasto czy wieś, dlatego z wielką radością, swoją drobną cegiełkę dokładamy wszędzie tam, gdzie pomoc jest niezbędna, oczekiwana, a czasami wymodlona  – powiedział wiceminister Szymon Giżyński. Jak dodał, na przekazanie daru z wielką radością przystał minister Jan Krzysztof Ardanowski. – Uzyskałem od pana ministra Ardanowskiego pełną zgodę na ulokowanie tego samochodu w częstochowskim hospicjum – podkreślił wiceminister Szymon Giżyński.

 

Anna Kaptacz, dziękując wiceministrowi Giżyńskiemu za pomoc i przekazany samochód, stwierdziła, że  samochody w  hospicjum domowym spełniają rolę bardzo ważnego sprzętu medycznego. – Pojazd może nam w dotarciu do chorych dzieci w całym województwie śląskim, a nawet dalej w województwie łódzkiego. Ekipa jadąca do dzieci składa się z lekarza, psychologa, psychoterapeuty, pielęgniarki, kierowcy i dojeżdża na każdy sygnał, gdy stan dziecka się pogarsza. Poza tym odwiedzamy naszych małych pacjentów kilka razy w miesiącu – dwa razy przez lekarza i dwa raz w tygodniu przez pielęgniarkę, a psycholog i psychoterapeuta zawsze w każdej potrzebie – mówi dyr. Anna Kaptacz. Kluczyki od razu przekazała wiceprezes Urszuli Łupińskiej, lekarza hospicjum dziecięcego..

Obecny na przekazaniu senator Ryszard Majer, gratulując nowego nabytku, podkreślił, że jest to kolejny krok, jaki parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uczynili na rzecz hospicjum. – W ubiegłym roku w imieniu pana premier Mateusza Morawieckiego przekazaliśmy hospicjum 2,5 miliona złotych na przebudowę nowego obiektu dla hospicjum, przy ul. Kopernika w Częstochowie, do którego już pod koniec roku placówka ma się przenieść – dodał senator Majer.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *