,,Poligon Małego Strażaka”


W ramach projektu “Poligon Małego Strażaka”, na stadionie w Gniazdowie, odbyły się 15 października Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy i Miasta Koziegłowy. W zawodach uczestniczyły drużyny OSP z: Cynkowa, Rosochacza, Rzeniszowa, Pińczyc, Huty Starej, Winowna, Wojsławic i Glinianej Góry. W imprezie nie była prowadzona klasyfikacja. Wszyscy otrzymali za udział okolicznościowe medale, puchary, dyplomy i upominki, które wręczył m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

 

Poligon małego strażaka to projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030”. Realizowany jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Cynkowie, w partnerstwie z Gminą i Miastem Koziegłowy, KP PSP w Myszkowie MGOK w Koziegłowach, SP w Cynkowie oraz jednostki OSP Cynków, Pińczyce, Wojsławice, Huta Stara, Rzeniszów, Rosochacz w okresie 1.05.2022 r.-31.12.2022

Zadanie adresowane jest do 80 osób – dzieci i młodzieży z Gminy i Miasta Koziegłowy w wieku od 7 do 18 lat, należących do MDP przy Jednostkach OSP w Gminie i Mieście Koziegłowy oraz do dzieci zainteresowanych tematyką pożarnictwa, MDP i OSP, a nie należących jeszcze do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Celem zadania jest zwiększenie aktywności społecznej i postaw obywatelskich oraz przygotowanie 80 dzieci i młodzieży z Gminy i Miasta Koziegłowy do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ewentualnej służby w szeregach MDP poprzez wspólne działania integrujące i szkoleniowe w okresie realizacji zadania.

Działania integrujące i zajęcia aktywizujące przeprowadzane są w ramach utworzonego „Poligonu Małego Strażaka”, nowej, otwartej formy zajęć dla dzieci i młodzieży z Gminy Koziegłowy, które mają pobudzić zainteresowanie społeczną służbą ratowniczą, pozwolić na realizację potrzeb w zakresie kontaktów z rówieśnikami, rozwijać potrzeby działania na rzecz lokalnej społeczności. Zajęcia/zbiórki dla uczestników, odbywają się w remizach strażackich przy jednostkach w miejscowościach: Cynków, Pińczyce, Wojsławice, Huta Stara, Rzeniszów, Rosochacz oraz w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach. Zajęcia prowadzą druhowie z OSP, wyspecjalizowani strażacy, którzy od wielu lat służą w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Krzysztof Suliga

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *