Motylki i Misie z Poraja w Funzeum – Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach


15 maja br. (poniedziałek) Gmina Poraj opublikowała informację, że dzieci z grup Motylki i Misie z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju Leśne Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Funzeum – Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach.

 

Funzeum to zarówno nowoczesne muzeum, jak i świetny, rodzinny park rozrywki, w którym można bawić się do woli w otoczeniu mnóstwa kolorów i pięknych, zaskakujących aranżacji. To miejsce, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę.

Nasze przedszkolaki odwiedziły 3 strefy: koloru, światła i relaksu. Zaraz po przywitaniu, wraz z przewodnikiem, dzieci wyruszyły w bajkowy świat kolorów. Na dzieci czekały 32 ekspozycje w siedmiu kolorach tęczy. Były tam między innymi: “tęczowe ławeczki”, wielkie plastry miodu, zielona dżungla i wiele innych ekspozycji. Odwiedziły też salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło. Następnie w Interaktywnej Rysilandii, każde dziecko miało za zadanie pokolorować wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu na wielkiej ścianie.

Na koniec dzieci weszły do strefy zabawy, A tu: podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. Na tym wyjątkowym placu zabaw dzieci mogły oddać się beztroskim szaleństwom.

Przedszkolaki w Funzeum bawiły się fantastycznie – biegały, śmiały się, doświadczały. „Dzieci wracały do domu uśmiechnięte i bardzo zadowolone z wycieczki! To był wspaniały dzień, pełen wrażeń, radości i świetnej zabawy!” – podsumowuje Justyna Morgała, p.o. dyrektora Przedszkola.

Źródło: Gmina Poraj

Foto: GP

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *