Koniec gry – nielegalne automaty zatrzymane przez śląską KAS


Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 67 szt. nielegalnych automatów do gier.
Akcja edukacyjna KAS „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” trwa.

Śląska KAS skutecznie uderza w nielegalny hazard
Tylko w I kw. 2024 r. funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali 18 nielegalnych punktów hazardowych, gdzie w sumie zabezpieczyli 67 automatów do gier.
Punkty z nielegalnym hazardem znajdowały m.in. w Myszkowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Zabrzu, Gliwicach oraz Wodzisławiu Śląskim.
Walka z hazardem to również edukacja
Śląska KAS prowadzi zajęcia edukacyjne, których celem jest uświadomienie niebezpieczeństwa związanego z grami hazardowymi.
Uzależnienie od hazardu rozwija się stopniowo, a jego pierwsza faza dotyczy głównie dzieci i młodzieży.
Akcja edukacyjna KAS „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” jest kierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych. Ma ona pokazać młodym ludziom m.in. czym jest nielegalny hazard oraz uświadomić, jakie zagrożenia wynikają nawet z pozornie bezpiecznych gier internetowych. Więcej o akcji na stronie www: https://www.gov.pl/web/nie-dla-hazardu.
Przypominamy
Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.
Kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia, grożą organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty. Kara grozi również samym graczom.
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

Katarzyna Klos

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *