Pięć medali zawodników Dragona

Puchar Polski w Taekwon-do

Od 5 do 7 marca w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. W zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z 36 klubów. Nasz region reprezentowały : KS “Dragon”z Janowa, Częstochowska Akademia Taekwon-do oraz Kwang Gae Kłobuck. Zawodnicy Dragona przywieźli 2 złote medale, 1 srebny i 3 brązowe.
Klub Sportowy Dragon reprezentowali Artur Osuchowski, Daniel Karoń, Zdzisław Synoradzki, Paweł Matysiak, Marcin Szecówka, Damian Krawczyk, Andrzej Molga, Dominik Gałązka, Jakub Kosowski, Agata Zych, Agata Patrzałek, Karolina Milka, Paulina Milka i Anna Sikora (w składzie była również Martyna Kisiel, która jednak nie wystartowała z powodu nie wyleczonej kontuzji).
Jak poinformował nas prezes klubu “Dragon” Jacek Wąchała, zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 8 uzyskali awans do Mistrzostw Polski. Odbędą się one pod koniec maja br.
Wyniki zawodników KS “Dragon”:
Seniorzy: w konkurencji walki do 52 kg – Katarzyna Kosińska 3miejsce, układy indywidualne cup – Daniel Karoń 1miejcse, Artur Osuchowski – 3miejsce. Konkurencja walki do 54 kg – Artur Osuchowski 2 miejsce, walka do 80 kg – Zdzisław Synoradzki 3 pozycja.
Wśród juniorów Daniel Karoń dwukrotnie uplasował się na 3 pozycji, w kategoriach technik specjalnych i walki do 71 kg Klub KS “Dragon” zajął 3 miejsce w kategorii układów drużynowych.