“Trenerski dwugłos” : RKS Raków Częstochowa – KKS Lech Poznań

Oto co po zakończeniu niedzielnego (03.marca br.,) spotkania 23.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Lechem Poznań (4:0), mieli do przekazania szkoleniowcy obydwu drużyn: Dawid Szwarga i Mariusz Rumak.

Mariusz Rumak (trener Lecha Poznań): Zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, pozwoliliśmy przeciwnikowi na wiele i rozdawaliśmy prezenty przez naszą niefrasobliwość. Nie możemy tak grać, to właśnie powiedziałem w szatni swoim zawodnikom. W przerwie dokonałem czterech zmian, chociaż pewnie mógłbym zrobić więcej, ale przepisy na to nie pozwalają. Zaapelowałem do piłkarzy, że drugą połowę musimy wygrać, ale ją też przegraliśmy. Nie ma teraz co za dużo mówić o tym, co się wydarzyło, bo trzeba mocno pracować i skupić się na meczu z Górnikiem Zabrze (9.marca br.).

Dawid Szwarga (trener Rakowa Częstochowa): Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie w każdej fazie gry. Byliśmy skuteczni przy stałych fragmentach, dobrze zorganizowani w wysokiej obronie. W ataku potrafiliśmy wykreować sytuacje, zachować kulturę z piłką. Przeprowadzaliśmy szybkie ataki po odbiorze na połowie przeciwnika. Szczere gratulacje zarówno dla zawodników jak i dla całego sztabu szkoleniowego bo zrobiliśmy to mieliśmy zrobić, może nie w sytuacji o tyle trudnej bo są jeszcze trudniejsze sytuacje w życiu. Ale w sytuacji, kiedy przegraliśmy w Gliwicach, to wzięliśmy się do roboty i skupiliśmy się na pracy a nie nad niczym innym. To już jest za nami ale przed nami kolejne mecze – w tym aż trzy spotkania wyjazdowe i zrobimy wszystko aby w najbliższym tygodniu do tych trzech, bardzo ważnych meczów wyjazdowych bardzo dobrze się przygotować.

Notował: Przemysław Pindor