“Biało – Czerwoni” zremisowali z Mołdawią

Piłkarska Reprezentacja Polski dowodzona przez Selekcjonera, Michała Probierza “zgubiła” punkty w spotkaniu ósmej 8.kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią. Bramkę dla gości strzelił Ion Nicolaescu, który w 26.minucie otworzył wynik meczu. Natomiast wyrównujące trafienie było autorstwa Karola Świderskiego w 53.minucie.

Goście na prowadzenie wyszli26.minucie, kiedy to pięknym strzałem Wojciecha Szczęsnego pokonał Ion Nicolaescu. “Biało – czerwoni” do remisu mogli doprowadzić na dwie minuty przed zakończeniem czasu podstawowego pierwszej części spotkania. Jednak golkiper gości skutecznie obronił strzał głową Arkadiusza Milika.

Zespół pod wodzą Michała Probierzadrugiej części spotkania wyrównał stan tego meczu. W 53.minucie Karol Świderski pokonał Doriana Răileana.

Ostatecznie Piłkarska Reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, 1:1 w ósmej kolejce grupy E eliminacji do Mistrzostw Europy, które w 2024 roku zostaną rozegrane na boiskach u naszych zachodnich sąsiadów.

swoim ostatnim spotkaniu grupowym Reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami na PGE Stadionie Narodowympiątek, 17.listopada br. o godzinie 20:45.

15.10.2023, g.20:45: Warszawa (PGE Stadion Narodowy):

Polska – Mołdawia 1:1, (0:1)

Bramki:

0:1: Nicolaescu 26′

1:1: Świderski 53′

Sędziował: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia). Żółte kartki: Frankowski – Reabciuk, Cojocaru, Postolachi, Marandici, S.Plătică, Răilean. Widzów: 51 672.