“Biało – Czerwoni” zremisowali z Mołdawią

Piłkarska Reprezentacja Polski dowodzona przez Selekcjonera, Michała Probierza “zgubiła” punkty w spotkaniu ósmej 8.kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią. Bramkę dla gości strzelił Ion Nicolaescu, który w 26.minucie otworzył wynik meczu. Natomiast wyrównujące trafienie było autorstwa Karola Świderskiego w 53.minucie.

Goście na prowadzenie wyszli w 26.minucie, kiedy to pięknym strzałem Wojciecha Szczęsnego pokonał Ion Nicolaescu. “Biało – czerwoni” do remisu mogli doprowadzić na dwie minuty przed zakończeniem czasu podstawowego pierwszej części spotkania. Jednak golkiper gości skutecznie obronił strzał głową Arkadiusza Milika.

Zespół pod wodzą Michała Probierza w drugiej części spotkania wyrównał stan tego meczu. W 53.minucie Karol Świderski pokonał Doriana Răileana.

Ostatecznie Piłkarska Reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, 1:1 w ósmej kolejce grupy E eliminacji do Mistrzostw Europy, które w 2024 roku zostaną rozegrane na boiskach u naszych zachodnich sąsiadów.

W swoim ostatnim spotkaniu grupowym Reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami na PGE Stadionie Narodowym w piątek, 17.listopada br. o godzinie 20:45.

15.10.2023, g.20:45: Warszawa (PGE Stadion Narodowy):

Polska – Mołdawia 1:1, (0:1)

0:1: Nicolaescu 26′

1:1: Świderski 53′

Sędziował: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia). Żółte kartki: Frankowski – Reabciuk, Cojocaru, Postolachi, Marandici, S.Plătică, Răilean. Widzów: 51 672.