PODWÓJNE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWO CZECH W PARABADMINTONIE W SINGLU I DEBLU W ROUSINOV K/BRNA W KATEGORII WH-1/WH-2.


Niesamowity sukces Natalii Grzyb, podopiecznej trenera/nauczyciela Pawła Wiśniewskiego, która po bardzo emocjonujących pojedynkach wywalczyła 5 maja 2019 roku w Rousinov k/Brna Międzynarodowe Mistrzostwo Czech w grze pojedynczej juniorów oraz Międzynarodowe Mistrzostwo Czech w grze podwójnej w parze z Anną Wolny z MKS Imielin.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Poczesnej i jednocześnie zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „JEDYNKA” Częstochowa/ABRM PPOCZESNA dwa tygodnie wcześniej zajęła drugie miejsce w Turnieju Parabadmintona na Grand Prix Polski w Imielinie i w Czechach potwierdziła swoją wysoką formę.
„Z Natalią pracujemy od ponad półtora roku (tyle ile mamy sekcję parabadmintona) i współpraca z nią to sama przyjemność – powiedział trener/nauczyciel i zarazem prezes klubu Paweł Wiśniewski. – Zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek naszej drogi sportowej. Dzięki wielkiemu wsparciu i zaangażowaniu rodziców Natalii Państwa Aldony i Rafała Grzyb oraz Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy możemy realizować swoje cele. Natalia nie jest jeszcze zawodnikiem licencjonowanym i poza członkostwem w klubie reprezentuje przede wszystkim Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Poczesnej i wszędzie, gdzie startujemy sławimy szkołę. To tu Natalia po lekcjach zostaje i pod moim kierunkiem trenuje w hali sportowej naszej szkoły. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia nie tylko w sferze sportowej, ale również organizacyjnej. Jesteśmy dobrej myśli i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Parabadminton na wózkach mocno się rozwija w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze marzenia kiedyś zaczną się realizować – dodaje trener Paweł wisnieski.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *