Norwid z kolejnym zawodnikiem!


Niemal od razu po awansie do Plus Ligi, Norwid Częstochowa kontynuował budowę składu na sezon 2023/2024. W drużynie postanowili pozostać – jeszcze w trakcie minionych ligowych zmagań – Tomasz Kowalski, Rafał Sobański, Damian Kogut, a także Bartosz Schmidt. Później na ten sam krok zdecydowali się Sho Takahashi, Krzysztof Gibek i Mateusz Borkowski.

Klub informował też na bieżąco o nowych nabytkach w postaciach: Oskara Espelanda, Byrona Keturakisa, Bartłomieja Janusa, Piotra Haina, Łukasza Rymarskiego oraz Marcina Jaskuły. Tymczasem, w poniedziałek (17 lipca), „Błękitno-Granatowi” pochwalili się kolejnym transferem.

Jest nim niespełna 21-letni atakujący Dawid Dulski. Siatkarz ten w Plus Lidze 2022/2023 reprezentował barwy Aluron CMC Warty Zawiercie. W 36 meczach najwyższej klasy rozgrywkowej zdobył w sumie 159 punktów. Został dostrzeżony przez Nikola Grbića, który powołał go do narodowej kadry na mecze tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wystąpił w czterech spotkaniach VNL przeciwko: Francuzom, Irańczykom, Bułgarom i Serbom. W tych starciach łącznie zgromadził 33 „oczka”.

Gra w Norwidzie na pewno pozwoli mi na rozwój siatkarski oraz zdobycie cennego doświadczenia. Mam nadzieje, że razem z zespołem stworzymy niesamowitą atmosferę, która będzie przynosić rezultaty na boisku. Liczę także na ogromne wsparcie i wspaniały doping naszych kibiców mówił po zawarciu umowy z Norwidem Dawid Dulski.

Cytat i zdjęcie za: ksnorwidczestochowa.pl

Norbert Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *