LYONS KOLEJNYM WZMOCNIENIEM?


1 grudnia – początek żużlowych przygotowań

Nowy, polski żużlowiec w barwach częstochowskiego Radsona Malmy Włókniarza, Rune Holta zapytany, kogo, obok Australijczyka Ryana Sullivana, widziałby w zespole “lwów” wymienił dwa nazwiska – innego zawodnika z Antypodów, Jasona Lyonsa oraz Anglika Carla Stonehewera.
Jak sie okazało, z Lyonsem bardzo szybko porozumieli się działacze z Olsztyńskiej i parafowali z nim wstępną umowę na reprezentowanie barw częstochowskiego klubu w sezonie 2001. Nikt nie ukrywa, że za dyspozycję Lyonsa, który w ubiegłym roku reprezentował barwy bydgoskiej Polonii niemal ręczy wspomniany Sullivan, najskuteczniejszy zawodnik polskiej ekstraligi w sezonie 2001.
Wszystko wskazuje jednak na to, że to jednak nie koniec zagranicznych zakupów klubu z ul. Olsztyńskiej. W kręgu zainteresowań włodarzy Radsona Malmy Włókniarza znalazła się jedna z największych nadziei szwedzkiego żużla – Andreas Jonsson. Były mistrz świata juniorów (Gorzów 2000) ma jednak sporą ilość ofert i na brak zainteresowania doprawdy nie może narzekać. W gronie potencjalnych kandydatów do zespołu “włókniarzy” wymienia się także innego reprezentanta Trzech Koron, Niklasa Klingberga. Wiele kwestii transferowych zależeć będzie od regulaminu rozgrywek, który bez wątpienia definitywnie rozstrzygnie kwestię ilości kontraktowanych żużlowców zagranicznych i granicę tzw. Kalkulowanej Średniej Meczowej. Wtedy kluby będą mogły już znacznie śmielej przystąpić do podpisywania nowych kontraktów.

Potrenują w “Traugucie”

1 grudnia oficjalnie rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu żużlowcy Radsona Malmy Włókniarza. Trener Jan Drapak, który w okresie zimowym, wedle słów prezesa klubu Mariana Maślanki, zostaje najważniejszą postacią w zespole, już przygotował plan poszczególnych zajęć. Większość z nich przeprowadzona będzie na sali gimnastycznej II LO im. R. Traugutta w Częstochowie.
– Szkoła jest zlokalizowana niemal w centrum miasta. Oprócz sali gimnastycznej zawodnicy będą mieli pod ręką basen. Co prawda nie jest on jakiś wielki, ale nasze potrzeby w zupełności zaspokoi – podkreśla Drapak.
Na początku przyszłego roku żużlowcy wyjadą najprawdopodobniej na dwa zgrupowania zimowe. W jednym ma uczestniczyć wspomniany wcześniej Rune Holta. A skoro jesteśmy przy Holcie, to ten osobiście nakłania do przedłużenia kontraktu z częstochowskim klubem, Tomasza Jędrzejaka. Wychowanek ostrowskiej Iskry otrzymał oferty startów we Wrocławiu i Toruniu, ale kierownictwo Radsona Malmy Włókniarza poczyniło już pierwsze kroki, by Jędrzejak został pod Jasną Górą.

ANDRZEJ ZAGUŁA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *