Klasyk dla Legii

W rozegranym 9 lutego meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów uległ Legii Warszawa 0:1. Niebiescy po raz pierwszy przegrali na Stadionie Śląskim po powrocie na ten obiekt, a piątkowe spotkanie zgromadziło na trybunach ponad 37 000 widzów!

Gola na wagę trzech punktów dla “Legionistów” zdobył w 56.minucie, Marc Gual Huguet. Wychowanek CF Badalona skutecznie sfinalizował idealne podanie Blaza Kramera. Po tym spotkaniu drużyna pod wodzą Kosty Runjaicia ma na swoim koncie 35.punktów i plasuje się w tabeli na czwartej pozycji.

Z kolei “Niebiescy” z dorobkiem trzynastu “oczek” są na przedostatniej pozycji, tracąc już siedem punktów do znajdującej się na bezpiecznej, 15.lokaciePuszczy Niepołomice. W piątkowym spotkaniu Ruchu Chorzów z Legią Warszawa w obydwu drużynach wystąpiło dwóch byłych zawodników Rakowa: w zespole gospodarzy w 75.minucie na boisku pojawił się wypożyczony do końca obecnego sezonu z Rakowa Częstochowa, Wiktor Długosz.

Natomiast w drużynie warszawskiej Legii do 64.minuty na boisku przebywał były gracz “Czerwono – niebieskich”, Patryk Kun.

09.02.2024, g.20:30: Chorzów (Stadion Śląski):

KS Ruch Chorzów – KP Legia Warszawa 0:1, (0:0),