Przegląd Gmin / Wręczyca Wielka


III Gminna Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich We Wręczycy Wielkiej

III Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wręczyca Wielka odbyła się w sobotę 4 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej. Organizatorem wydarzenia było KGW Jezioro oraz Gmina Wręczyca Wielka. Wydarzenie patronatem objął Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników przeróżne konkurencje i dobrą. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, z którego przygotowania słyną członkowie koła gospodyń.

W części konkursowej, w której wzięło udział 15 kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy trzeba było wykazać się największą skutecznością w nawlekaniu igły, łowieniu ryb „na sucho” oraz sprawnością i umiejętnościami pracy zespołowej w zadaniu sportowym. Panie i Panowie z KGW z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem brały udział w konkurencjach i walczyły o punkty w ramach przygotowanych przez Organizatorów konkurencji.

Na najwyższym stopniu podium stanęło KGW Puszczew. Gospodarzem kolejnej spartakiady Będzie Koło Gospodyń Wiejskich Nowiny, które zajęło drugie miejsce. Za nimi na podium stanęło koło z Wręczycy Wielkiej. W spartakiadzie nie ma przegranych. Wszystkie koła gospodyń otrzymały statuetki i podziękowania oraz upominki, a trzy zwycięskie – Puchary Wójta Gminy Wręczyca Wielka.

– Spartakiada to wydarzenie, które pokazuje, że bez względu na wiek, umiejętności można nie tylko promować aktywny i zdrowy styl życia ale wymieniać się doświadczeniami. Panie z KGW z naszej gminy działają nie tylko lokalnie. Reprezentują nas na ogólnopolskich przeglądach i konkursach. Tegoroczna edycja to wspaniała zabawa i integracja środowiska lokalnego – mówi Wójt Gminy Wręczyca Wielka – Na specjalne zaproszenie przyjechało zaprzyjaźnione KGW z Woli Libertowskiej. Wszyscy bawią się znakomicie – dodaje Wójt.

W Spartakiadzie wzięło udział 16 kół: KGW Puszczew, KGiGW Nowiny, KGW Wręczyca Wielka, KGW Węglowice, KGW Hutka, KGW Jezioro, KGW Czarna Wieś, KGiGW Bór Zapilski, KGW Borowe, KGW Golce, KGW Klepaczka, KGW Zamłynie, KGW Bieżeń, KGW Kalina Truskolasy, KGW Długi Kąt oraz zaprzyjaźnione KGW Wola Libertowska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Poseł na Sejm RP Lidia Burzyńska, Wicestarosta Powiatu Kłobuckiego Zdzisława Kall, Przewodniczący Rady Gminy Wręczyca Wielka Marek Prubant, Radni Rady Gminy: Krzysztof Ocimek, Michał Hendzlik, Anita Toborek, Sekretarz Gminy Magdalena Kasprzak, Dyrektor GOK Agnieszka Brodziak, Dyrektor ZOPO Mateusz Wąsiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej Danuta Lamik, p.o Zastępcy Dyrektora ARiMR Arlena Soja, Przedstawiciele Stowarzyszeń oraz Sponsorzy.

Źródło i foto.: wreczyca-wielka.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *