Dzień Rodzicielstwa Zastępczego


W poniedziałek 30 maja obchodzony był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w częstochowskim Ratuszu i na placu Biegańskiego zorganizowano uroczyste spotkanie dla rodzin zastępczych.

 

Podczas uroczystości zorganizowanej w Ratuszu wręczono rodzicom zastępczym statuetki „Anioł Rodzicielstwa Zastępczego”, a także rozstrzygnięto konkurs plastyczno-literacki dla dzieci „Ja i moja rodzina”. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „Dla rodziny” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie. Na finał obchodu dnia wypuszczono w niebo kolorowe balony symbolizujące dziecięce marzenia.

Upowszechnianie idea rodzin zastępczych w Częstochowie trwa od wielu lat. Obecnie w Częstochowie funkcjonuje 247 form rodzinnej pieczy zastępczej, w których przebywa niemal 260 dzieci w tym: 15 rodzin zastępczych zawodowych, 6 rodzinnych domów dziecka, 171 rodzin zastępczych spokrewnionych oraz 55 rodzin zastępczych niezawodowych.`

Informacje na temat pieczy zastępczej można się otrzymać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie (www.mops.czestochowa.pl, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2 , 42-217 Częstochowa, tel. 34 372 42 24) oraz w Stowarzyszeniu na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „Dla rodziny”, (www.dlarodziny.com, ul. Józefa Sułkowskiego 9, 42-202 Częstochowa , tel. 502 985 101).

fot. UMCz

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *