Częstochowa czeka na Tytuł Mistrza Polski Rakowa!


W najbliższą niedzielę, 7.maja br. drużyna Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z kielecką Koroną w spotkaniu 31.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 15:00 na Suzuki Arena przy ulicy Ściegiennego 8. Mecz “na żywo” pokażą dwie stacje telewizyjne: Canal+ Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 14:40.

Piłkarze Rakowa Częstochowa już w najbliższą niedzielę, 7.maja br. będą mogli po raz pierwszy w prawie 102-letniej historii klubu zapewnić sobie Tytuł Mistrza Polski! Warunek do tego jest jeden: zespołowi pod batutą Marka Papszuna grając w Stolicy Województwa Świętokrzyskiego w starciu z broniącą się przed spadkiem – Koroną Kielce wystarczy…zdobycie zaledwie jednego punktu! I to bez oglądania się na dalsze poczynania najgroźniejszego rywala – Legii Warszawa!

Przed 31.serią gier w rozgrywkach o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, drużyna Korony Kielce z dorobkiem 35.punktów plasuje się w tabeli na czternastej pozycji, mając zaledwie…trzy “oczka” przewagi nad znajdującym się pod “kreską” – Śląskiem Wrocław a do zakończenia sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki.

Co ciekawe w 2023 roku występując przed własną publicznością podopieczni Kamila Kuzery nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Kielczanie grając w roli gospodarza odnieśli sześć zwycięstw i zaledwie jeden remis! To pokazuje, że “Scyzory” są bardzo groźną drużyną, kiedy występuję “u siebie”.

Przed “Czerwono – niebieskimi” trudny pojedynek z drużyną, która nadal broni się przed spadkiem z PKO Bank Polski Ekstraklasy. Raków Częstochowa jest liderem rozgrywek i częstochowianie są dosłownie o…krok od zdobycia po raz pierwszy w historii Tytułu Mistrza Polski! By to marzenie się spełniło, to zespół pod wodzą Marka Papszuna musi zdobyć do tego celu jeden punkt…Czy “Medaliki” kropkę nad “i” postawią już w najbliższym, ligowym spotkaniu z Koroną Kielce? 

Spotkanie z trybun Suzuki Arena w Kielcach obejrzy komplet kibiców, czyli około 15 550 widzów. Tyle bowiem są w stanie pomieścić trybuny przy ulicy Ściegiennego 8. Sektor kibiców Rakowa Częstochowa również wypełni się do ostatniego miejsca!

W Stolicy Województwa Świętokrzyskiego w niedzielne popołudnie (07.05.2023) szykuje się piłkarskie święto. Czy w takim razie Niedziela będzie dla “Czerwono – niebieskich” szczęśliwa i piłkarze Rakowa Częstochowa będą wracali jako Mistrzowie Polski?

Arbitrem głównym spotkania Korony Kielce z Rakowem Częstochowa będzie 45-letni Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Kadra MKS Korony Kielce na rundę wiosenną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Konrad Forenc, Marceli Zapytowski, Rafał Mamla.

Obrońcy: Dominick Lukasz Zator (Kanada/Polska), Piotr Malarczyk, Marius Ionuț Briceag (Rumunia), Dawid Więckowski, Adrian Danek, Marcus Valdez Pereira Godinho (Kanada/Portugalia), Kyryło Wałentynowycz Petrow  (Ukraina), Bartosz Kwiecień.

Pomocnicy: Jacek Podgórski, Jakub Łukowski, Dalibor Takáč (Słowacja), Jacek Kiełb, David González Plata “Nono” (Hiszpania), Ronaldo Octavian Andrei Deaconu (Rumunia), Dawid Błanik, Jakub Konstantyn, Marcin Szpakowski, Adam Deja, Miłosz Trojak.

Napastnicy: Kacper Kostorz, Hubert Szulc, Jauhienij Iharawicz Szykauka (Białoruś).

Przybyli:

Marius Ionuț Briceag – Universitatea Cluj

Marcus Valdez Pereira Godinho – Vancouver Whitecaps

Jakub Konstantyn – MKS Korona II Kielce

Kacper Kostorz – MKS Pogoń Szczecin

Bartosz Kwiecień – Apklan CWKS Resovia Rzeszów

David González Plata “Nono” – UD Ibiza

Dominick Lukasz Zator – York United FC

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Kamil Kuzera

Asystenci I Trenera: Grzegorz Opaliński, Mariusz Arczewski.

Trener bramkarzy: Jarosław Tkocz

Trener przygotowania motorycznego: Michał Dutkiewicz

Kierownik drużyny: Łukasz Tomczyk

Fizjoterapeuci: Mateusz Mazur, Piotr Paprocki

Kitman: Michał Wysocki

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKS Korona Kielce

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *