Siatkarskie wieści

* Po raz drugi w tym sezonie siatkarki częstochowskiego SPS-u odnotowały zwycięstwo za 3 punkty. Sukces cieszy tym bardziej, że został odniesiony na terenie rywala. Dzięki wygranej w Łańcucie SPS Politechnika Częstochowa awansował na 10 pozycję w tabeli. UKMS Łańcut – SPS Częstochowa 0:3 (23:25, 18:25 28:30). Częstochowski zespół wystąpił w składzie: Pietroczuk, Fedorów, Nieczyporowska, Marszałek, Węcławek, Solska, Kędzia.

* Występująca w drugiej lidze Częstochowianka, w ramach 8 kolejki spotkań walczyła w Pszczynie z tamtejszym PLKS-em. Pszczynianki, jak na liderki przystało okazały się trudnym dla naszego zespołu przeciwnikiem i nie pozwoliły podopiecznym Pawła Kapicy na wygranie choćby jednego seta. W składzie częstochowskiej drużyny wystąpiły: Feć, Zagozda, Malicka, Borzęcka, Babiarz, Czok, Chyra – Sokalska, Sobota. PLKS Pszczyna – Częstochowianka 3:0 (25:22, 25:14, 28:26). Częstochowianka po ośmiu meczach zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
* Zgodnie z oczekiwaniami siatkarze drugoligowego Delic-Polu Norwid AZS bez straty seta pokonali zajmujący obecnie ostatnia pozycje tabeli zespół UKS SMS Łódź. Zespół spod Jasnej Góry reprezentowali: Pająk, Ferek, Gościniak, Guindo, Pajor, Lech, Pachliński – Sokora. Częstochowianie plasują się obecnie na piątej pozycji w tabeli.