Eco-Team AZS Stoelzle na czwartej pozycji w turnieju finałowym


W dniach 5-7 maja w Chełmie miał miejsce turniej finałowy siatkarskiej 2. Ligi. Wzięła w nim udział ekipa Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. „Biało-Zieloni” po wygraniu 3. grupy i następnie zajęciu drugiego miejsca w fazie półfinałowej liczyli z pewnością na niespodziankę ze swojej strony także w ostatniej rundzie rozgrywek. Niestety tym razem musieli obejść się smakiem.

Już w pierwszym pojedynku finałowym (5 maja) częstochowianie ulegli rywalom. Była nim ekipa MCKiS Jaworzno, która ograła „Akademików” bez straty seta. Kolejnego dnia podopieczni Wojciecha Pudo podjęli rywalizację z UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki. Jednak i w tym starciu za wiele nie ugrali. Zostali pokonani przez przeciwników 0:3. Dopiero trzecią potyczkę AZS rozstrzygnął na własną korzyść. W niedzielę (7 maja) siatkarze z Częstochowy zwyciężyli nad zespołem gospodarzy, a więc CHKS Arką 3:2. Wynik tego starcia nie miał już jednakże większego znaczenia w kontekście awansu do Tauron 1. Ligi. Po drugim przegranym pojedynku wiadome już było, że w sezonie 2023/2024 ponownie zobaczymy Eco-Team AZS Stoelzle na parkietach drugoligowych. Całe trzydniowe zawody częstochowscy gracze zakończyli na czwartej lokacie.

Przepustkę na zaplecze Plus Ligi uzyskały dwie najlepsze drużyny turnieju finałowego, czyli CHKS Arka Chełm oraz MCKiS Jaworzno.

5 maja (piątek): Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – MCKiS Jaworzno 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

6 maja (sobota): UKS Sparta Grodzisk MazowieckiEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

7 maja (niedziela): CHKS Arka ChełmEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 2:3 (26:24, 16:25, 25:18, 19:25, 10:15)

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego 2. Ligi:
1.
CHKS Arka Chełm
2.
MCKiS Jaworzno
3. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki
4. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *