WIĘCEJ STREETWORKERÓW W CZĘSTOCHOWIE


Częstochowskie Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej ocenia warunki społeczne, rodzinne i ekonomiczne dzieci na ulicy.

Realizowany od 2 sierpnia projekt „Diagnoza sytuacji dzieci na ulicy na terenie miasta Częstochowa” to inicjatywa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. CzSPA zdiagnozuje ile w Częstochowie jest dzieci, które większość czasu wolnego spędzają na ulicy. – Badamy sytuację tych osób, które wymagają pomocy, a nie trafiają do placówek wsparcia dziennego. Będziemy pracować przez trzy miesiące – mówi prezes SPA Karolina Borecka.
Członkowie Stowarzyszenia spotkali się 9 sierpnia z zastępcą prezydenta Częstochowy Ryszardem Majerem oraz z przedstawicielami instytucji publicznych, które pomogą w przygotowaniu diagnozy.
– Dla precyzyjnego określenia skali zjawiska, niezbędna będzie pomoc takich instytucji, jak Policja, Straż Miejska, czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Im dokładniejsze wyniki badania, tym skuteczniej uda się dotrzeć do potrzebujących dzieciaków. Będziemy promować pracę streetworking, jako najbardziej skuteczną formę pracy z dziećmi przebywającymi na ulicy – ocenił wiceprezydent
Stowarzyszenie Pedagogiki Alternatywnej to organizacja pożytku publicznego, która powstała w grudniu 2007 roku z inicjatywy czwórki przyjaciół. Od początku głównym obszarem działania SPA była praca z dziećmi i młodzieżą “gorszych szans”, w oparciu o innowacyjną metodę “pedagogiki ulicy”. Stowarzyszenie realizuje stale programy uliczne, a także organizuje imprezy sportowe, akcje społeczne oraz konferencje upowszechniające metody pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Ponadto współpracuje z częstochowskimi organizacjami pozarządowymi, samorządem lokalnym, Ogólnopolska Siecią Organizacji Streetworkerskich oraz Federacja KaFOS.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *