45 lat Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.


23 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie miała miejsce uroczystość jubileuszu 45-lecia Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Wydarzenie zaczęło się od Mszy Świętej w kościele pw. św. Wojciecha w Częstochowie.

Podczas uroczystości w Muzeum Monet i Medali im. św. Jana Pawła II zaprezentowano film obrazujący dokonania Izby.  Jej celem jest integracja i zrzeszanie rzemieślników oraz szkolenie adeptów do zawodu.  Ważnym akcentem było wręczenie odznaczeń. Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP – Szymon Giżyński wręczył odznaczenie honorowe ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” Jarosławowi Serwie – członkowi Męskiego Rzemieślniczego Chóru ,,Pochodnia”. W swym przemówieniu mówił o etosie polskiego rzemiosła, które przez lata budowało potęgę polskiej gospodarki. – Państwo zawsze stawialiście na jakość i fachowość. Byliście i jesteście  motorem rozwoju, i co niezwykle ważne, umiejętnie potraficie łączyć tradycję z nowoczesnością, dając jednocześnie świadectwo patriotyzmu gospodarczego – podkreślił Wiceminister Szymon Giżyński.  
Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz podczas swojego wystąpienia złożył życzenia z okazji 45-lecia działalności Częstochowskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Na finał z koncertem wystąpił Chór ,,Pochodnia”.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *