Studentki i studenci AJD najlepsi w Polsce

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

W III edycji rywalizacji w futsalu kobiet częstochowianki po
raz drugi z rzędu zdobyły puchar Zarządu Głównego AZS, podopieczne Waldemara Mroczka w finale pokonały Uniwersytet Gdański aż 8:1. Zwycięstwo w tym turnieju daje Akademii Jana Długosza przepustkę do występu na Akademickich Mistrzostwach Europy w 2010 roku. W drużynie wystąpiły: Agnieszka Wolak, Kamila Kmiecik, Marta Oracz, Justyna Maziarz, Aleksandra Jędrak, Katarzyna Pioruńska, Anna Pioruńska, Katarzyna Bąk, Agnieszka Matczak, Anita Nowakowska, Lenarczyk Nina, Lenarczyk Iza.

Złoty medal wywalczyli także studenci AJD w Mistrzostwach Polski Akademii w futsalu rozgrywanych w Szopienicach. Drużyna wystąpiła w składzie: Czerwiński Rafał , Gerega Konrad , Gliński Bartosz (król strzelców -16 bramek) , Marczyk Kamil, Mastalerz Piotr , Musiał Adam, Nalepa Krzysztof, Politański Damian, Rosa Wojciech, Sieradzki Piotr, Suliński Kamil, Wierzgacz Przemysław, Waldemar Mroczek (trener) W rywalizacji ogólnej AMP zajęli szóste miejsce , pierwsza była Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej z Łodzi.